Đoković za polufinale protiv Garsije Lopeza

• 17.04.2014. 21:38

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće u četvrtfinalu masters turnira u Monte Karlu protiv Španca Giljerma Garsije-Lopeza, koji je danas u osmini finala priredio iznenađenje savladavši petog nosioca, Čeha Tomaša Bedriha sa 4:6, 6:3, 6:1.

Ostali četvrtfinalni parovi mastersa u Monte Karlu su Rafael Nadal (1) - David Ferer (6), Stanislas Vavrinka (3) - Miloš Raonić (8), Rodžer Federer (4) - Žo-Vilfred Conga (9).
Turnir se igra za ukupan nagradni fond od 3,45 miliona evra.

Podsjećamo, Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Monte Karlu, pošto je pobijedio španca Pabla Karenija Busta sa 2:0. Ni ovaj put se Đoković nije dugo zadržao na terenu. Za samo 47 minuta slavio je po setovima 6:0, 6:1.

Drugi reket svijeta je do osvajanja prvog perioda stigao za svega 22 minuta, bez izgubljenog gema, a njegov protivnik je prvi gem dobio tek u drugom setu.

Naredni protivnik srpskom teniseru biće bolji iz duela Tomaš Berdih Giljetmo Garsija-Lopez.

Tok meča :

Srpski teniser imao je malo poteškoća na startu, pošto je izgubio dva poena, ali je sa dva kvalitetna servisa uspio da dođe do gem lopte, a onda i do vođstva. Nastavio je istim ritmom i u drugom gemu, što mu je brzo donijelo dvije vezane brejk prilike.

Prvu je Karenjo Busta spasao dobrim izlaskom na mrežu, ali je kod druge srpski teniser bio uspješniji i poveo sa 2:0. Treći gem Đoković je dobio bez izgubljenog gema, a završio ga je asom – 3:0.

U četvrtom gemu Karenjo Busta je odlično odservirao kod rezultata 15:15, ali je Đoković fenomenalno riternirao. U nastavku poena mu je pomogla mreža prilikom pasing šota iz bekhenda. Poslije nove greške Španca, Nole stiže do nove brejk lopte, a onda poslije dugog poena i greške protivnika do velikih 4:0.

Đoković je potpuno pustio ruku, igra raznovrsno, a nakon drop šota i nova dva odlična napada forhendom dolazi na korak od prvog seta – 5:0.
Nije želio da popusti nijednog trenutna naš igrač, pa je nastavio sa sjajnim napadima iz forhenda. Jednim takvim iskoristio je prvu set loptu i najavio novi 'bicikl' u karijeri - 6:0.

Drugi set počeo je kao i prvi, furioznom igrom Đokovića. U prvom gemu izgubio je samo jedan gem, a već u drugom je poslije dva izjednačenja došao do brejk prilike. Uslijedila je sjajna bekhend paralela iz defanzive za novi brejk i vođstvo od 2:0.

Ni drugi gem na Novakov servis nije prošao ništa zanimljivije, Đoković je izgubio jedan poen, a servisima je stigao do devetog uzastopnog gema.Španac je uspio da osvoji prvi gem u meču i smanjio razliku na 3:1 u drugom setu.

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авионџије (Р)

Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.

'''' 'Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.