Đoković slomio Lopeza

• 18.04.2014. 20:17

Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Monte Karlu pobijedivši poslije preokreta Giljerma Garsiju-Lopeza sa 4:6, 6:3, 6:1.

Đoković je počeo meč veoma slabo, dozvolio je rivalu da napravi dupli brejk u prvom setu, a onda je uz dosta poteškoća uspio da preokrene.

Odlučio je finiš drugog seta, Novak je u sedmom gemu spasao dvije vezane brejk prilike, a potom je napravio bejk i izjednačio na 1-1.

U trećem setu nije bilo dileme, Garsija-Lopes nije mogao da izdrži visok nivo i Novak je ostvario šestu pobjedu u isto toliko međusobnih duela sa Špancem.

U subotnjem polufinalu Đokovića očekuje 34. međusobni duel sa Rodžerom Federerom koji vodi sa 17-16 u pobjedama.

Švajcarac je prethodno takođe poslije preokreta izbacio Žoa Congu, dok se u drugom polufinalu sastaju Ferer i Vavrinka.