Rusi uložili protest zbog nastavka utakmice

• 28.03.2015. 10:04

Ruska fudbalska federacija uložila je protest zbog odluke zvaničnika Evropske fudbalske unije /UEFA/ da se nastavi odigravanje kvalifikacione utakmice reprezentacije Rusije protiv selekcije Crne Gore, nakon što je golman Igor Akinfejev pogođen bakljom u prvom minutu meča u Podgorici.

Kvalifikaciona utakmica između Rusije i Crne Gore za Evropsko prvenstvo 2016. godine prekinuta je u 67. minutu nakon dva ispada publike i meteža među igračima.

Utakmica u Podgorici prvi put je prekinuta 33 minute, nakon što je Akinfejev pogođen u glavu bakljom bačenom iz dijela tribina u kojem su navijači domaće reprezentacije.

Sredinom drugog poluvremena izbio je metež između igrača nedaleko od autlinije.

"Sramota je da su postupci navijača Crne Gore pokvarili nešto što je mogla biti veoma interesantna utakmica. Poslije meča Ruska fudbalska federacija uložila je protest. Prema našem mišljenju, utakmica je trebala biti prekinuta u prvom minutu", rekao je predsjednik Ruske fudbalske federacije Nikolaj Tolstih.

UEFA je saopštila da će sačekati izvještaje delegata sa meča i sudije prije nego što pokrenu disciplinske postupke, ali je i selektor ruske reprezentacije Fabio Kapelo izrazio uvjerenje da je meč trebao biti prekinut odmah nakon incidenta sa Akinfejevim.

Ljekar ruske reprezentacije Eduard Bezuglov izjavio je da je golman pretrpio potres mozga i opekotine na vratu, te da je operisan u lokalnoj klinici.

Đurđevac: Sramota za crnogorski fudbal i sport

Generalni sekretar Fudbalskog saveza Crne Gore Momir Đurđevac rekao je da je ogorčen zbog sramote koju je doživio crnogorski fudbal i sport uopšte na utakmici sa Rusijom, koja je prekinuta zbog incidenata koje su izazvali crnogorski navijači.

"Ovo je katastrofa i bruka. Kliču svojoj zemlji i govore `Crna Goro, volim te!`, a sve čine da napakoste ovoj ekipi. Vidjeli ste kako su momci igrali u prvom dijelu", rekao je Đurđevac komentarišući inicident na sinoćnjem meču između fudbalskih reprezentacija Crne Gore i Rusije tokom kojeg je golman Igor Akinfejev pogođen bakljom u glavu.

Đurđevac je dodao da je teško bilo očekivati da igrači nakon svega budu koncentrisani, te da je utakmica od prvog minuta bila na ivici prekida.

"Izgleda mi ne zaslužujemo ni državu, ni reprezentaciju, ni nacionalni tim, ni plasman na Evropsko prvenstvo", ocijenio je Đurđevac.

Kazna koja čeka Savez biće rigorozna, ali Đurđevac kaže da je to sada u drugom planu.

"Mi možemo da platimo kaznu od 100.000 do 150.000 evra i oprostimo se od velikog takmičenja i dođe opet neka nova utakmica i opet skandiranje i baklje. Ovo ničemu ne vodi", rekao je on.

Selektor crnogorske fudbalske reprezentacije Branko Brnović izjavio je da je kvalifikaciona utakmica između Crne Gore i Rusije opravdano prekinuta i da nije trebalo da bude nastavljena već poslije prvog incidenta.

Brnović je poželio brz oporavak ruskom golmanu Igoru Akinfejevu i izvinio se igračima i stručnom štabu Rusije.

"Šansa za plasman na Evropsko prvenstvo sada je nikakva. Igrači su razočarani. Zaslužen prekid, nije trebalo da se igra utakmica već poslije prvog incidenta. Nisu svi navijači isti, postoje grupe koje prave incidente. Ovako se ne navija za Crnu Goru", rekao je Brnović na konferenciji za novinare.

Crnogorski fudbalski reprezentatiac Stevan Jovetić bio je razočaran nakon bruke na stadionu pod Goricom i izvinio se fudbalerima Rusije.

Jovetić je poželio brz oporavak ruskom golmanu Igoru Akinfejevu, koji je poslije 20 sekundi pogođen bakljom sa tribine na kojoj su bili crnogorski navijači i na kraju je završio u bolnici.

Navijač Crne Gore koji je izazvao incident na meču Crne Gore - Rusija, uhapšen je, a prije toga su ga identifikovali crnogorski navijači i predali policiji.

Crna Gora će, izvjesno, utakmicu od Rusije izgubiti rezultatom 3:0 i na taj način se i definitivno oprostiti od borbe za plasman na Evropsko prvenstvo.

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)

''''Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.

'''Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

• 18:20 Емисија: Енерго клуб

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.