Rukometaši Srbije na Evropskom prvenstvu!

• 15.06.2017. 21:40

Rukometna reprezentacija Srbije igraće na Evropskom prvenstvu 2018. godine.

Dan poslije remija u dramatičnoj utakmici sa Poljskom u Nišu (34:34), Srbija je dočekala plasman na šampionat Starog kontinenta pošto je u drugom meču petog kola Bjelorusija pobijedila Rumuniju u gostima sa 32:22 i otpisala je iz trke.

Prethodno su Poljaci ostali bez šanse da se domognu prvenstva u Hrvatskoj početkom sljedeće godine, na koje će Srbija i Bjelorusija iz grupe 2.

Bjelorusija je silovito startovala i povela sa 4:0. Do sredine prvog poluvremena Rumuni su održavali minus na tri, četiri gola, a onda su gostujući rukometaši dali gas i na odmor otišli sa dotad najvećom razlikom - 19:11.

Ni drugo poluvrijeme ove utakmice pretposljednjeg kola kvalifikacija za EP nije donijelo bitniju promjenu na terenu, osim što su gosti povećavali prednost kako se bližio kraj. Vodili su i sa 11 (25:14, 27:16) i 12 golova razlike (28:16, 30:18). Na kraju, Bjelorusi su savladali Rumune sa 32:22 i obradovali Srbiju.

Poslije pet kola Srbija i Bjelorusija imaju po sedam bodova i u posljednjoj rundi će odigrati meč za prestiž - prvo mjesto u grupi 2. Rumunija ima četiri, a Poljska dva boda.