Roma bila na koljenima, Liverpul ispustio nokaut!

• 25.04.2018. 08:14

Fudbaleri Liverpula pobjedili su Romu 5:2 (2:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona. "Redsi" su imali skoro ovjerenu kartu za finale, jer su vodili 5:0 na 20 minuta prije kraja, ali su upropastili fantastično veče u roku od pet minuta.

Tim Jirgena Klopa je prosto pregazio rivala u prvih 70 minuta igre, ali je prerano popustio pritisak i dozvolio Italijanima da u finišu izbore rezultat koji Barseloni nije bio dovoljan za trijumf četvrtfinalu takmičenja.

"Redse" je na korak od finala elitnog takmičenja doveo Mohamed Salah sa po dva gola i asistencije, međutim, domaćin je u finišu poklonio Rimljanima nadu pred revanš.

Egipćanin je odigrao najbolji meč u već spektakularnoj sezoni i već u prvom poluvremenu sa dva gola razbio "Vučicu".

Rimljani su se deprimirali nakon toga i odigrali očajno u drugom poluvremenu, u kojem Salah sa dvije asistencije, za Sadija Manea i Roberta Firmina nokautira Romu.

Dvadesetak minuta prije kraja Firmino postiže drugi gol za impresivnih 5:0, ali engleski velikan uspjeva da u roku od pet minuta upropasti sve.

Klop prerano izvodi iz igre Salaha i to je skupo koštalo Liverpul. Desetak minuta prije kraja Edin Džeko koristi sjajnu asistenciju Naingolana, bježi Lovrenu i uspjeva da prevari Karijusa za 5:1.

Samo pet minuta kasnije Roma se potpuno vratila u život. Posle šuta Naingolana lopta je pogodila u ruku Milnera u kaznenom prostoru Liverpula.

Rezervista Dijego Peroti nije podlegao pritisku, vara Karijusa sa bijele tačke i smanjuje na 5:2. Podsjetimo, Roma je u četvrtfinalu LŠ izgubila u Barseloni 4:1, ali je na Olimpiku pobjedila 3:0 i stigla do naredne runde.