Remi Crvene zvezde u Kazahstanu

• 13.07.2017. 18:16

Fudbaleri Crvene zvezde su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope u kazahstanskom Pavlodaru odigrali sa Irtišom neriješeno 1:1. Domaćin je do remija došao u sudijskoj nadoknadi vremena iz penala, dok je prije toga kapiten Beograđana Dušan Anđelković igrao rukom.

Fudbaleri Crvene zvezde su do prednosti došli golom Ričmonda Boaćija u 51. minutu iz penala, dok je konačan rezultat postavio srpski internacioanalac u redovima Iritiša Stefan Živković, takođe sa bijele tačke u 90+3. minutu. Krivac za jedanaesterac za kazahstanski tim je bio kapiten Crvene zvezde Dušan Anđelković, koji je prilikom skoka igrao rukom.

Crvena zvezda je igrala organizovanije u prvom dijelu igre, ali nije imala izglednije šanse iz kojih bi došla do vođstva u Pavlodaru.

U 7. minutu je prvo pokušao Kanga, ali je njegov udarac izblokiran. Aktivan je bio i Slavoljub Srnić, koji je uspio da priprijeti defanzivcima Irtiša, ali je na drugoj strani dobio žuti karton.

Deset minuta kasnije Kalinjin je probao da savlada Manojlovića, koji je sigurno intervenisao.

U 21. minutu je probao Kanga, ali je poslije solidne akcije Zvezde Gabonac šutirao daleko iznad gola Kazahstanaca.

Do kraja prvog dijela igre nije bilo značajnijih šansi na obe strane. Irtiš je bio agresivniji poslije prekida, dok su Beograđani kontrolisali situaciju na terenu, ali bez konkretne završnice.

U nastavku je Crvena zvezda došla do vođstva u 51. minutu pošto je gol sa bijele tačke postigao Ričmond Boaći. Prethodno je Gelora Kangu oborio bivši fudbaler Vojvodine Mario Maslać.

Crvena zvezda je nastavila sa ofanzivnijom igrom u drugom poluvremenu, prvo je u 56. minutu šutirao Kanga, a zatim i Nenad Milijaš iz slobodnog udarca u 66. minutu.

Iskusni Milijaš je u 70. minutu probao iz igre, ali je intervenisao Dorija, dok je do kraja meča još samo pokušao Srnić iz daljine.

Kada niko nije očekivao izjednačenje do njega je došlo u 90+3. minutu. Irtiš je krenuo u napad, Anđelković je loptu u neshvatljivom potezu udario rukom. Sudija je pokazao na jedanaesterac, a realizator je bio Stefan Živković za konačnih 1:1.