Real savladao Barselonu, Ronaldo junak i tragičar VIDEO

• 14.08.2017. 08:14

U prvoj utakmici španskog Superkupa Real Madrid je na stadionu Nou Kamp slavio protiv Barselone rezultatom 3:1, a centralnu figuru meča imao je Ronaldo koji je ušao s klupe, fenomenalnim golom riješio El klasiko i onda dobio crveni karton.

Barselona je počela bez Nejmara koji je za rekordna 222 miliona evra prešao u Paris Saint-Germain, a njegovo mjesto zauzeo je Gerard Deulofeu.

Na drugoj strani na klupi je ostao Kristiano Ronaldo koji se kasno priključio Realu na pripremama. Njega je, kao i u meču evropskog Superkupa protiv Mančester junajteda, zamijenio Garet Bejl. U rosteru Reala nije bilo Modrića koji je prije tri godine dobio crveni karton u Superkupu i zbog toga je propustio večerašnji meč.

Izuzetno uzbudljivu fudbalsku predstavu šansom u 10. minuti otvorio je Suarez čiji udarac brani Navas.

Osam minuta kasnije pokušao je Isco na drugoj strani, ali je sjajni veznjak Galacticosa šutirao pored gola.

Svoje oružje oprobao je Mesi u 25. minuti. Prvo je izborio slobodan udarac, a onda šutirao preko gola.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu Pike pogodio mrežu svog tima nakon centaršuta Marcela. Real je vodio rezultatom 1:0.

Nakon Realovog gola meč je bio veoma otvoren, šanse su sijevale na obje strane, a u toj haotičnoj atmosferi bolje se snalazi Barselona koja nakon sumnjivog penala dolazi od izjednačenja. Strijelac je bio Mesi.

A onda je na scenu stupio  Ronaldo koji je u igru ušao u 58. minuti umjesto Benzeme. Ronaldo je prekrasnim pogotkom sa oko 19 metara savladao Ter Stegena u 80. minuti nakon čega je dobio žuti karton zbog skidanja dresa.

Samo dvije minute kasnije Ronaldo pada u kaznenom prostoru, a sudija je procijenio da se radi o simuliranju i pokazao mu je drugi žuti karton iako se činilo da je Portugalac ustvari bio fauliran. Ronaldo je teško podnio isključenje, pa je u jednom momentu gurnuo sudiju.

Umjesto da Barselona dođe do iznenađenja Realov "wonderkid" Asensio u 90. minuti postavlja konačnih 3:1.

Uzvrat je na rasporedu naredne srijede u Madridu.