Real osvojio Superkup Evrope!

• 09.08.2017. 07:13

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Superkup Evrope pošto su savladali Mančester junajted u Skoplju rezultatom 2:1.

Ekipa Zinedina Zidana, koja je osvojila protekle dvije Lige šampiona, još jednom je pokazala da najbolje igra najvažnije utakmice.

Real je tokom cijele utakmice imao inicijativu i na kraju je osvojio prvi trofej u sezoni lakše nego što se očekivalo, posebno što u startnoj postavi nije bilo Kristijana Ronalda.

Umjesto Portugalca se u startnih 11 našao Garet Bejl i to bi trebalo da znači da Velšanin ostaje na Bernabeu. Prvi gol postigao je Kazemiro u 24. minutu, iako je utisak da je Brazilac bio u ofsajdu prilikom dodavanja Karvahala.

Junajted je prvi udarac u okvir gola rivala uputio tek u 45. minutu, pa je Real bez problema vodio na poluvremenu.

U nastavku meča Isko je poslije sjajne kombinacije sa Bejlom duplirao prednost u 52. minutu i djelovalo je da će rutinski privesti meč kraju.

Sve se promijenilo 10 minuta kasnije pošto je Romelu Lukaku u svojoj prvoj zvaničnoj utakmici za Junajted postigao gol i to poslije sjajnog udarca još jednog debitanta Nemanje Matića.

Srpski reprezentativac je odigrao odličan meč i potvrdio je da će biti veliko pojačanje kluba sa Old Traforda.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, a u 81. minutu veliku priliku da uvede meč u produžetke propustio je Markus Rašford. Kristijano Ronaldo odigrao je posljednjih 15-ak minuta, uključujući i produžetak od sedam minuta.

Ovo je Realu četvrti Superkup Evrope u istoriji kluba, a menadžer Junajteda Žoze Murinjo pokvario je svoj učinak u mečevima za trofej pošto je pretrpio treći poraz i prvi u regularnom toku (12-15).