Real Madrid osvojio Ligu šampiona

• 28.05.2016. 23:57

Real Madrid osvojio je Ligu šampiona 11. put u istoriji kluba pošto je u velikom finalu u Milanu pobijedio Atletiko Madrid poslije boljeg izvođenja penala.

U regularnom toku utakmice kao i poslije produžetaka bilo je 1:1, a Real je poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca slavio sa 5:4.

Trijumf Madriđanima donio je Kristijano Ronaldo, a jedini igrač koji je promašio penal bio je Huanfran koji je u četvrtoj seriji pogodio stativu. U reprizi finala iz 2014. godine ekipa Zinedina Zidana uspjela je ponovo da savladala gradskog rivala i završi generalno slabu sezonu na fantastičan način.

Veliko finale nije donijelo spektakularan fudbal, ali to se i očekivalo. Real je počeo mnogo bolje, pa Atletiko u prvom poluvremenu nije ličio na ekipu koja je na putu do finala eliminisala Barselonu i Bajern.

Poslije nekoliko odličnih neiskorišćenih šansi Real je poveo golom Serhija Ramosa u 15. minutu. Ipak, Atletiko je u nastavku zaigrao mnogo bolje i već u 47. minutu dobio je veliku priliku da izjednači kada je Tores iznudio penal.

Penal je promašio Grizman koji je pogodio prečku, ali to nije pokolebalo Atletiko koji je nastavio da napada. To im se isplatilo u 79. minutu kada je Karasko izjednačio, ali ispostavilo se da to nije bilo dovoljno za istorijski trijumf madridskih crveno-bijelih u Ligi šampiona.