Radnik “uzeo” bod Borcu

• 25.04.2015. 22:29

Na Gradskom stadionu u Banjaluci u posljednjem današnjem meču 24. kola Premijer lige BiH, Borac i Radnik remizirali 1:1. Oba gola postignuta u prvom poluvremenu.

Radnik je hrabrom igrom stigao do zasluženog boda u Banjaluci, a da je u Bijeljinu odnio i sva tri, ne bi bilo nezasluženo.

Duel Borca i Radnika bolje su otvorili domaći fudbaleri, koji su poveli golom Elvira Koljića već u 3. minutu.

Mogao je nekadašnji fudbaler Borca, a sada Radnika, Mladen Žižović u nekoliko navrata da donese svom sadašnjem timu izjednačenje, ali nije uspio da pogodi cilj. Ipak, bolja igra Bijeljinaca im se isplatila u 24. minutu, kada je Marko Obradović uspio da matira golmana domaćih Asmira Avdukića i izjednači na 1:1.

U nastavku su gosti nastavili sa boljom igrom. Igrači Borca kao da su več mislima bili u revanš meču Kupa BiH protiv Širokog Brijega koji se igra u srijedu. Radnik je propustio nekoliko prilika u drugom poluvremenu da dođe i do kompletnog plijena, a najbolju od njih imao je Slađan Antić, kada je u 75. minutu pogodio stativu.

Bod iz ovog meča donijeće mirnoću Bijeljincima, nakon što su u prošlom kolu iznenađujuće poraženi na domaćem terenu od Zvijezde Gradačac. S druge strane, tim Vlade Jagodića do kraja sezone baciće sve karte na osvajanje Kupa BiH.

Trofej bi donio izlazak na međunarodnu scenu, jer je sve evidentnije da preko prvenstva banjalučki crveno-plavi neće izboriti nastup u Evropi.