• 29.10.2014. 16:03

Fudbaleri Rada napravili su danas veliko iznenađenje pobjedom nad Crvenom zvezdom sa 1:0 (0:0) u osmini finala Kupa Srbije.

Strijelac jedinog gola, pred oko 1.500 gledalaca na stadionu Obilića na Vračaru bio je nekadašnji igrač crveno-bijelih Slavko Perović u 49. minutu.

Izabranici trenera Nenada Lalatovića ponovili su lošu partiju iz prvenstvenog meča sa Donjim Sremom i potvrdili da se aktuelni šampion nalazi u velikoj krizi.

Iako je Rad na startu meča imao blagu inicijativu i prijetio šutevima iz daljine, Zvezda je preko Aleksandra Kataija u 28. minutu imala prvu ozbiljnu šansu. Ipak, golman domaćih Boris Radunović odbranio njegov šut iz dobre pozicije.

Crveno-bijeli su u finišu prvog poluvremena mogli da dođu do vođstva, mladi Luka Jović je poslije greške štopera Bajića izašao "jedan na jedan" sa Radunovićem, ali je golman "građevinara" odbranio njegov udarac.

Rad je poveo golom Perovića, koji se na asistenciju Borka Veselinovića najbolje snašao u kaznenom prostoru Zvezde i savladao Damira Kahrimana. Domaći fudbaleri su poslije vođstva prijetili iz kontri preko Vladimira Rodića, ali je vezista "građevinara" u 65. minutu propustio dobru šansu.

Zvezda je već u sljedećem napadu mogla do izjednačenje, Despotović je šutirao iz daljine, Radunoviću je lopta iskliznula iz ruku, ali je pogodila stativu. Sjajnu šansu imao je i Darko Lazović, koji je u 70. minutu iz voleja pogodio prečku.

Rad je pet minuta prije kraja imao priliku da riješi pitanje pobjednika, ali je Petar Jelić glavom bio neprecizan.

U sudijskoj nadoknadi kapiten Zvezde Nikola Mijailović propustio je priliku da se o učesniku četvrtfinala nacionalnog kupa odluči poslije penala.

Rad i Crvenu zvezda će predstojećeg vikenda odigrati još jednu utakmicu na Vračaru u 11. kolu Superlige.

U preostalim utakmicama Spartak je u Suboticu lako izašao na kraj sa Proleterom iz Novog Sada, Jagodina je ubjedljivo slavila protiv Radničkog u Kragujevcu, dok je niški Radničku tek poslije penala eliminisao Inđiju na Čairu.