Proizvođači policijske i vojne opreme kažu da ih Mektić vrijeđa

  • 15.03.2018. 16:19

Tvrdnje ministra bezbjednosti BiH Dragana Mektića da domaći proizvodi nisu kvalitetni predstavljaju uvredu za hiljade radnika u BiH koji već decenijama ulažu trud i znanje u oblasti proizvodnje vojne opreme koju plasiraju i na strana tržišta, saopšteno je iz Konzorcijuma proizvođača policijske i vojne opreme u BiH.

"Suočavamo se sa situacijom da nam se u vlastitoj zemlji uskraćuje mogućnost da učestvujemo u postupku nabavke takvih proizvoda. Već tri mjeseca nastojimo da uspostavimo dijalog sa Savjetom ministara, da u razgovorima ukažemo na sve nedostatke usvojenog pravilnika, kojim se, iz ko zna kakvih i čijih interesa, favorizuje samo jedan inostrani brend", navedeno je u saopštenju.

Iz Konzorcijuma su istakli da razgovore sa Savjetom ministara traže i Spoljnotrgovinska komora BiH, Privredna komora Federacije BiH, te Udruženje tekstila, obuće i kože BiH /UTOK/, ali da se i njihovi zahtjevi ignorišu, javili su federalni mediji.

Uniforme i dijelove policijske i vojne opreme koji su proizvedeni u BiH koriste policije mnogih evropskih zemalja, a sve domaće firme ispunjavaju najstrože standarde kvaliteta, piše u saopštenju.

Konzorcijum je pozvao Savjet ministara i Mektića da posjete domaće kompanije i uvjere se u kvalitet njihovih proizvoda.

"Ako to urade, uvjereni smo da će sporni pravilnik odmah biti stavljen van snage. Nema tog nivoa kvaliteta kojeg Konzorcijum nije u stanju da ispuni. Mi ne tražimo da se smanjuje nivo kvaliteta, tražimo samo jednaka pravila za sve", poručili su iz Konzorcijuma proizvođača vojne opreme.

Konzorcijum proizvođača policijske i vojne opreme u BiH čine firme "MEN" /Travnik/, "Koteks" /Tešanj/, "ZENKO" /Zenica/, Tekstilna industrija /Mostar/, Uslužnost /Sarajevo/, "Sparta" /Banjaluka/, "Miltex" "Banjaluka", "K.L.M." Prnjavor i "Belt" /Banjaluka/.

(Srna)