Premijer liga BiH: Favoriti sigurni

• 24.02.2018. 18:44

Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine osvojio sva tri boda u Doboju kod Kaknja, Široki Brijeg protutnjao Vitezom, a Željezničar minimalcem savladao Slobodu.

Željo je stigao do nove, 15. pobjede u Premijer ligi BiH i zadržao bod prednosti u odnosu na mostarski Zrinjski, koji je takođe slavio u 20. kolu.

Izabranici Admir Adžema su dugo lomili nezgodne Tuzlake na "Grbavici", a gol odluke postigao je defanzivac Daniel Graovac u 63. minutu nakon gužve u kaznenom prostoru i loše reakcije odbrane Slobode.

Imali su i gosti sa "Tušnja" nekoliko dobrih prilika, a najbolju su propustili u 90. minutu kad je Borislav Terzić sa tri metra bio neprecizan.

Nisu posustali ni mostarski "plemići", koji su u gostima savladali Mladost rezultatom 1:2.

Fudbaleri sa stadiona "Pod Bijelim brijegom" su u finišu prvog dijela praktično osigurali pobjedu golovima Nemanje Bilbije i Miloša Filipovića.

Tim iz Doboja kod Kaknja u nastavku uspio samo da postigne počasni pogodak preko Adnana Šećerovića i pruži priliku banjalučkom Borcu, da eventualnom pobjedom nad Krupom u nedjelju, stigne do dobre pozicije u trci za plasman u Ligu za šampiona.

Tamo će sigurno igrati Široki Brijeg, koji je deklasirao domaći Vitez (1:4), a sav posao su gosti sa "Pecare" završili već u prvih 45 minuta nakon što su domaću mrežu Ivana Tirića tresli Slavko Bralić, Josip Ćorić i Ivan Baraban.

Početkom drugog dijela Stjepan Lončar pogodio je za 0:4, dok je jedini strijelac u finišu za Vitez bio Ivan Stanić.