Portugal bez Ronalda kroz produžetke do trećeg mjesta

• 02.07.2017. 17:38

Fudbaleri Portugala osvojili su treće mjesto na Kupu konfederacija pošto su poslije produžetaka savladali Meksiko sa 2:1.

Sva tri gola na meču su dali Portugalci.

Golove za Portugal su postigli doskorašnji štoper Reala Pepe u 91. i vezni igrač Sportinga Adrijen Silva iz penala u 104, dok je Meksiko upisao pogodak autogolom Luisa Neta u 54. minutu.

I jedni i drugi fudbaleri su utakmicu za treće mjesto doživjeli kao finale Svjetskog prvenstva u kome su viđeni penali, crveni kartoni, preokret i autogol.

Mogao je golman golman Meksika Giljermo Očoa da bude junak utakmice poslije odbranjenog penala Andreu Silvi u 16. minutu i poslije autogola Luisa Neta na drugoj strani. Prvi penal za Portugalce je skrivio Rafa Markes.

Ćićarito je u 54. minutu prošao po lijevoj strani, centrirao u peterac, loptu je promašio Vela, ali nije defanzivac Portugala. Neta je lopta pogodila i odbila se u gol, a Meksiko je poveo.

Sve je išlo na ruku Meksikancima dok Pepe nije riješio da se pretvori u centarfora u poznim godinama svoje karijere. U nadoknadi vremena je na asistenciju Rikarda Kvarežme dao spasonosni gol i odveo utakmicu u produžetke.

Tek tada je na terenu nastala "ludnica". Portugalce je glavni arbitar Faad Al Mirdasi po drugi put poslao na bijelu tačku poslije igranja rukom Lajuna u kaznenom prostoru u 104. minutu. Udarac Adrijena Silve nije uspio da odbrani Meksika i Portugalci su došli do preokreta.

Himenes, koji je u igru ušao u finišu utakmice umjesto Ćićarita uspio je da za oko pola sata u igri dobije dva žuta kartona i ode na hlađenje u 112. minutu.

Isto je poslije grubog starta uspjelo i Semedu iz Portugala šest minuta ranije, a na kraju je direktan crveni dat i selektoru Meksika Huan Karlosu Osoriju jer se u lice unio četvrtom sudiji.

Portugalci su do kraja morali da "spašavaju živu glavu" poslije odličnih prilika Ektora Erere i Alberta Morena. Erera je iz voleja sa dvadesetak metara raspalio po lopti, ali je na nezgodnu loptu dobro reagovao Rui Patrisio. Moreno je glavom mogao i bolje da reaguje poslije centaršuta, ali nije pa su Portugalci na kraju vrlo uzbudljive utakmice slavili.

Finale Kupa konfederacija igraju Čile i Njemačka.