Poraz Borca m:tel u Ljubuškom

• 10.05.2017. 21:55

Rukometaši Borca m:tel poraženi su na startu Lige za šampiona Bosne i Hercegovine od Izviđača rezultatom 28:24 (15:9).

Aktuelni šampion BiH je u srijedu uveče pokazao da je u ovom trenutku kvalitetniji rival od banjalučkih crveno-plavih, koji su u Ljubuškom igrali oslabljeni neigranjem pivota Đorđa Ćelića uz odavno povrijeđenog Mihaila Stošljevića.

Tim Ratka Đurkovića se dobro držao protiv "skauta" u prvih 25 minuta kad je razlika iznosila "plus tri" (11:8) u korist domaćina, da bi potom ekipa Zdenka Grbavca dodala gas i na odmor otišla sa šest pogodaka prednosti (15:9).

U nastavku su Banjalučani probali da naprave preokret, ali nisu uspjeli da zaustave raspoložene hercegovačke rukometaše.

U sljedećem meču 13. maja, Banjalučani ponovo gostuju, ovog puta u Živinicama kod ekipe Konjuha, dok će prvi meč u "Boriku" odigrati četiri dana kasnije protiv Vogošće Poljine Hils.

U drugom susretu prvog kola Lige za šampiona BiH, Vogošća je pred svojim navijačima bila bolja od Konjuha rezultatom 31:23 (17:11).