Podvig rukometaša Borca protiv Vogošće

• 30.03.2017. 09:19

Borac m:tel napravio je pravi podvig u četvrtfinalu Kupa BiH.

Nakon poraza 28:21 u prvom meču, crveno-plavi su u revanšu u srijedu uveče u Boriku savladali Vogošću rezultatom 27:18 i izborili plasman na završnicu Kupa BiH.

Ekipa Ratka Đurkovića već poslije 18 minuta prepolovila je minus iz prvog meča i vodila 10:6, međutim, aktuelni lider na tabeli Premijer lige BiH uspio je da smanji na 12:10 prije odlaska na odmor.

Rukometaši Borca m:tel i publika u banjalučkom Boriku su, međutim, vjerovali da mogu do pobjede koja ih vodi na završnicu Kupa BiH i odličnom igrom u nastavku polako su povećavali prednost.

U 45. minutu Borac je imao prednost 18:12, ubrzo zatim i toliko željenih sedam golova prednosti – na semaforu je stajalo 19:12.

Sedam minuta prije kraja Borac je povisio na 23:14, a gosti iz Vogošće nisu uspjeli da se konsoliduju u uzavrelom Boriku.

Borac m:tel je na kreju stigao do pobjede 27:18 kojom je nadoknadio minus iz prvog meča i plasirao se na Fajnal for Kupa BiH.

Veliku pobjedu ostvario je i Zrinjski u četvrtfinalu Kupa BiH. Mostarci su nadoknadili minus od pet golova protiv sarajevske Bosne i pobjedom 26:21 izborili plasman na Fajnal for kupa BiH.

Na poluvremenu je Zrinjski vodio 14:11, da bi u posljednjem minutu, 40-ak sekundi prije kraja utakmice pogotkom sa sedam metara stigao do 27:21.

Bosna nije uspjela da u posljednjem napadu postigne gol i to ju je koštalo eliminacije u četvrtfinalu.

Plasman na završnicu kupa BiH dan ranije obezbijedio je Maglaj ubjedljivom pobjedom 38:23 nad Krajinom.

Ovaj duel riješen je praktično već u prvom meču u Cazinu koji su rukometaši Maglaja dobili rezultatom 33:27