Plan za Jahorinu donesen, ali detalja o rezovima nema ni za lijeka

  • 28.05.2017. 19:30

Nakon odluke Vlade da se naprave rezovi i krene u restrukturisanje Olimpijskog centra Jahorina, još nema pojašnjenja o tome koji bi objekti bili ponuđeni na prodaju, s obzirom na plan da ugostiteljstvo na planini bude samostalna djelatnost.

Gubici postaju nepodnošljivi pa i ne čudi da se Vlada odlučila da objekte u svom vlasništvu pusti na tržište. Ipak, stiče se utisak da ni sami ne znaju kako će, jer detalje niko ne želi da saopšti. To je prilično čudno s obzirom na kratak rok, od svega, dvadeset dana za koji Olimpijski centar mora da završi plan rekonstrukcije.

Osim da ovako više ne može, ni premijerka ne detaljiše. Tvrdi da prodaja nije definitivna, već da se nametnula kao, za sada, najbolje rješenje.

"Mi smo razmatrali stanje u OC “Jahorina“, kao što znate pomagali na različite načine i sada tragamo za nekim eventualno novim modelom organizovanja centra, kako bi mogao da uspije da bude bolji i da njegov rad bude finansijski bolji, nego što je sad slučaj", rekla je Željka Cvijanović, predsjednik Vlade RS.

Priču Željke Cvijanović drži i ministar trgovine i turizma. Predrag Gluhaković podsjeća da od prodaje državnih objekata i razdvajanjem djelatnosti može da se zaradi 20 do 30 miliona maraka. Recept je prepisan od poznatih skijališta.

"Nama i jeste cilj da stavimo u funkciju sve one objekte koji nisu sada trenutno u funkciji na Jahorini, koji dugo godina, više od deset su devastirani i sigurno da svaki dobri domaćin želi da to stavi u funkciju. Odnosno, da li ćemo privatizovati te objekte ili ćemo na prodaju te objekte da bi mogli ta sredstva uložiti u osnježavanje", pojašnjava Predrag Gluhaković, ministar trgovine I turizma u Vladi RS.

Čim je Vlada izašla sa odlukom o privatizaciji dijela Olimpijskog centra, u SDS-u su se usprotivili. Čak su, ranije, u vezi s tim tražili i podršku DNS-a da zajedno obore tu odluku kao nedavno onu o Ljubiji. Pitaju šta je Vlada dosad čekala, jer se na planini odavno gomilaju gubici i pored silnih, uloženih, miliona.

"Koliko je meni poznato, preko 20 miliona evra, 45 miliona KM i sada praktično Olimpijski centar prodajemo u dijelovima, što je svojevrsno priznanje da je ovaj projekat revitalizacije važnog turističkog centra nije uspio", smatra Mirko Šarović, zamjenik predsjednika Glavnog odbora SDS-a.

Menadžment Olimpijskog centra danonoćno radi na restrukturisanju. Kako ATV nezvanično saznaje, domaći zadatak koji im je dat ne ide im baš najbolje, jer im iz Banjaluke nisu stigla mnoga pojašnjenja, a među njima i ono najvažnije - kakva sudbina čeka 150 radnika OC “ Jahorina “.