Penali na Pecari: Široki Brijeg osvojio Kup BiH

• 17.05.2017. 22:12

Fudbaleri Širokog Brijega osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2016/17.

Za fudbalere Širokog Brijega ovo je treći naslov Kupa u istoriji, a ovaj još više dobija na značaju, s obzirom na to da donosi plasman u Evropu.

Sarajevo je u regularnom dijelu utakmice slavilo sa 1:0, revanširavši se tako domaćinu za poraz od 1:0 na Koševu prije sedam dana. Jedini gol na utakmici postigao je Amer Bekić iz penala u 64. minuti.

Bordo tim je jurio gol zaostatka iz prvog meča, pa je od prve minute krenuo nešto ofanzivnije prema golu Širokobriježana.

Priliku da povedu gosti su imali u 17. minuti. Hebibović je pobjegao odbrani Širokobriježana i nesebično uposlio Crnkića, koji promašuje nemoguće.

Hebibović je probao u 40. minuti, odbranio je Bilobrk.

U 52. minuti Ivetić je šutirao glavom, a lopta je otišla maro pored lijeve stative.

Samo dvije minute kasnije Široki je imao najbolju priliku na utakmici. Čabrajin udarac glavom odlazi pored gola.

Sarajevo je do prednosti u 64. minuti golom Amera Bekića iz penala. Prethodno je Bralić u dva navrata oborio Mihojevića, a sudija Jakupović pokazao na bijelu tačku.

Promjene rezultata do kraja nije bilo, a s obzirom na to da se propozicijama Kupa ne igraju produžeci, odmah se pristupilo izvođenju penala.

Kod Sarajeva su bili neprecizni Husejinović i Rustemović, dok je jedini penal kod Širokog promašio Krstanović.