Partizan uz zvuk sirene srušio Zvezdu

• 18.05.2017. 21:47

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Crvene zvezde sa 78:77 u okviru devetog kola Superlige Srbije poenima Novice Veličkovića u posljednjoj sekundi.

Partizan je do trijumfa došao uz zvuk sirene u 40. minutu, a junak pobjede bio je Novica Veličković koji je pogodio za dva poena. To je crno-belima ujedno bila i prva prednost na utakmici.

Crno-bele su do pobjede predvodili Veličković i Vilijam Hečer sa po 16 poena, dok su Mihailo Andrić i Stefan Birčević dali po 12.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio Marko Simonović sa 20 poena, 13 je postigao Marko Gudurić, a 10 je dao Nejtan Volters.

Zvezda i Partizan nalaze se na diobi prvog mjesta sa po osam pobeda i jednim porazom.
Zvezda je konstatno tokom cijelog meča u dvorani "Aleksandar Nikolić" bila u prednosti.

Maksimalna razlika bila je 13 poena u prvom dijelu, da bi u drugom poluvremenu ona iznosila 12 - 62:50.