Partizan, Spartak i Javor uspješni na startu sezone

• 23.07.2017. 08:24

Fudbaleri Partizana, Spartaka iz Subotice i Javora ostvarili su pobjede u prvom kolu Super lige Srbije.

Sinoć je odigrano šest utakmica prvog kola, a pobjede su ostvarila tri domaćina - Partizan, Spartak i Javor, dok su tri preostala duela završena neriješenim rezultatima.

Partizan je na svom terenu počeo odbranu titule pobjedom od 6:1 protiv Mačve. Dvostruki strijelac bio je Leandre Tavamba, a golove su postigli još Uroš Đurđević, Nebojša Kosović, Danilo Pantić i Nemanja Mihajlović.

Spartak je u Subotici pobijedio Bačku sa 2:1. Domaći su poveli u 35. minutu golom Nemanje Nikolića, a vođstvo je udvostručio Mile Savković u 66. minutu. Konačan rezultat postavio je Luka Mićić u 88. minutu.

Javor je u Ivanjici bio bolji od Borca rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je Stefan Tripković u petom minutu.

Utakmica Voždovca i Radnika je u Beogradu završena 0:0.

Mladost je u Lučanima odigrala 1:1 protiv povratnika u Super ligu, Zemuna. Beogradski tim poveo je u sedmom minutu preko Stevana Lukovića, a bod domaćima doneo je Predrag Pavlović u 39. minutu.

Napredak je u Kruševcu odigrao neriješeno 2:2 protiv Rada. Filip Kasalica doveo je u vođstvo domaće u 39. minutu, a izjednačio je Aleksandar Lutovac u 55. Novo vođstvo domaći su stekli golom Envera Alivodića u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Lazar Milošev u 80. minutu.

U prvoj utakmici prvog kola Vojvodina je ranije u Novom Sadu pobijedila Čukarički sa 1:0 golom Džozefa Ovusua Bempe u trećem minutu nadoknade vremena.

Posljednja utakmica prvog kola igra se u nedjelju od 19 časova u Beogradu, gdje će Crvena zvezda dočekati Radnički iz Niša.