Partizan slavio na "Banjici", Đurđević srušio "svoje"

• 19.02.2017. 15:58

Fudbaleri Partizana savladali su Rad 1:0, u 22. kolu sezone, prvom u proljećnom djelu šampionata.

Crno-bijeli su se namučili na Banjici, gdje je tri boda donio bivši napadač "građevinara" Uroš Đurđević poslije kornera u 55. minutu.

Poslije kornera sa lijeve strane i neuspješnog pokušaja Milenkovića glavom, lopta odlazi na drugi dio kaznenog gdje na nju natrčava Đurđević i dijagonalom po zemlji trese mrežu domaćeg tima.

Partizan je diktirao ritam igre tokom većeg djela meča, ali je Rad bio opasniji u prvom poluvremenu, a u 33. minutu Lutovac je promašio skoro nemoguće, usamljen sa pet metara je pogodio Kljajića.

Nakon što su crno-bijeli poveli u desetom minutu nastavka, uglavnom su diktirali tempo, ali u 74. minutu Drinčić zamalo poravnava, ali pogađa stativu.

Već u sljedećem napadu okvir gola pogađa i Đurđević, nakon dubinske lopte Leonarda obilazi golmana Rada Filipovića, ali se spetljao u trku ka golu i pod pritiskom jednog igrača "građevinara" promašuje nebranjen gol.

Partizan je tako produžio seriju mečeva bez poraza na 18, te nastavio da prati lidera Crvenu zvezdu za kojom i dalje zaostaje šest bodova.

S druge strane, Rad je ugrozio svoju borbu za plej-of, osam kola prije kraja regularnog djela sezone zaostaje šest bodova za Spartakom.

U sljedećem kolu Partizan dočekuje Borac sljedeće subote, dok Rad gostuje trećeplasiranoj Vojvodini.