Partizan se ispromašivao u finišu, bod u Elbasanu

• 20.10.2017. 07:19

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Skenderbegom bez golova u Elbasanu, u trećem kolu Grupe B Lige Evrope.

Crno-bijeli nisu blistali u Albaniji, mučili su se da konkretno zaprijete rivalu tokom većeg dijela meča, često bili i u podređenoj situaciji, strepjeli u svom kaznenom, ali su na kraju imali tri sjajne prilike za pobjedu.

Dva minuta prije kraja Sejduba Suma je imao zicer na pet metara od gola, poslije kombinacije Ilića i Miletića na lijevoj strani, ispred njega je bio samo golman Skenderbega koji uspijeva da odbrani šut.

Minut kasnije Tošić sjajno šutira iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, lopta je išla pod prečku, ali opet blista Šehi i spasava svoj gol. Loptu izbacuje u korner koji donosi novu šansu crno-bijelima.

Nakon centaršuta iz ugla Nemanja R. Miletić sjajno skače na drugoj stativi i šutira glavom, ali na žalost navijača srpskog šampiona pogađa samo stativu.

Partizan je propustio šansu da iskoristi remi Dinamoa i Jang Bojsa 2:2 u Kijevu, pa je situacija na tabeli ostala ista – Ukrajinci imaju sedam, Švajcarci tri, a Srbi i Albanci po dva boda.

Srpski šampion i u slijedećem kolu igra sa Skenderbegom, dočekuje albanski tim u Humskoj 2. novembra.