Partizan poslije preokreta u Surdulici osvojio Kup Srbije

• 24.05.2018. 10:29

Fudbaleri Partizana pobijedili su Mladost iz Lučana 2:1 (1:1), poslije preokreta u Surdulici i osvojili Kup Srbije.

Crno-beli su tako drugu sezonu u nizu odbranili trofej, prvi put u klupskoj istoriji su tri puta u nizu osvajali takmičenje, a ova titula im je ukupno 15.

Mladost je neočekivano povela na stadionu Radnika golom veterana Janka Tumbasevića u 21. minutu, da bi samo deset minuta kasnije izjednačio Marko Janković sjajnim golom iz slobodnog udarca. Taj potez je prelomio tok meča jer su crno-beli u nastavku potpuno dominirali terenom i na kraju preokrenuli pola sata prije kraja.

Pobjedonosni gol za spas sezone kluba iz Humske postigao je Saša Zdjelar, nakon sjajnog proigravanja od strane Marka Jetvovića poslije kornera.

"Svakako uspješna sezona, normalno je da ima padova i uspona. Najdraži mi je zbog igrača, znam koliko su se oni mučili i koliko su želje imali. Ovo je ekipa kojoj ne mogu ništa da zamjerim, vrhunska sezona je završena i čestitam igračima", rekao je Đukić poslije prvog trofeja koji je osvojio u trenerskoj karijeri.

Nažalost, meč u Surdulici je imao ružnu, mada očekivanu "najavu". Dvije od tri suprotstavljene frakcije navijača Partizana potukle su se na autoputu u blizini Niša.