Partizan poražen na startu ABA lige

• 30.09.2017. 09:35

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe MZT u Skoplju na startu ABA lige sa 92:89 (26:25, 16:23, 21:19, 29:22).

Partizanu nije pomogla ni odlična partija kapitena Novice Veličkovića, a crno-bijeli su na momente igrali dobro i takvom igrom stvorili i dvocifrenu prednost koju nisu sačuvali.

Najefikasniji je kod pobjednika bio Damjan Stojanovski sa 25 poena, ali je one najbitnije poene u finišu kada se meč lomio postigao Bojan Trajkovski koji bi uvijek pogodio trojku kada je trebalo njegovoj ekipi.

Trajkovski je na kraju meč završio sa 20 poena, 17 je imao Garsija, a 14 Jansen. U ekipi Partizana je najbolji bio Novica Veličković. On je sa 16 poena bio i najefikasniji, pratili su ga Miler, Andrić i Vilijams-Gos sa po 12 koševa, a Čakarević 11.

Šut Najdžela Vilijamsa-Gosa kao da je u ovoj utakmici nestao. Američki plejemejker je sjajno proigravao saigrače, na kraju upisao i dabl-dabl učinak sa deset asistencija, ali je u prelomnim trenucima promašio čitav koš sa trojke, a iz igre je gađao tek 3/13.

MZT je od početka meča pokazao da će biti težak protivnik. Odlična igra iz pik end rola i Jure Lalić za koga odbrana Partizana nisu imali rješenja pravili su probleme crno-bijelima u prvoj dionici.

Lalić je na početku brzo sakupljao poene, ali i lične greške. Partizan i MZT su igrali u egalu sve dok Garsija i Trajkovski nisu pogodili dvije važne trojke kojim su odlijepili MZT na sedam razlike 21:14. Partizan se vratio zahvaljujući Andriću koji je u početku bio nepogrešiv iz igre 4/4, ali Trajkovski na izmaku prve dionice pogađa još jednu trojku kojom vraća prednost 26:25 Makedoncima.

Druga četvrtina je bila četvrtina Novice Veličkovića. Fantastično je odigrao Partizanov kapiten i upisao 12 poena za 9 minuta. Skokovi u napadu, asistencije za Milera ili poeni pod košem, sve je to bio Veličković u drugoj četvrtini u kojoj je Partizan preokrenuo i stekao dvocifrenu prednost 44:34, da bi na poluvrijeme otišao sa "plus 6" u džepu.

Obe ekipe su loše krenule u nastavku. Loša košarka, srljanje i promašaji. Šalić je solidnom igrom i uz nekoliko zakucavanja vratio Partizanu dvocifrenu razliku, ali je MZT u završnim minutima treće dionice serijom 6:0 u režiji Trajkovskog uspio da se približi na minus četiri pred završnu četvrtinu.

Kada je Jansen pocijepao mrežicu Partizana, a Andrić promašio drugi put iz igre MZT je i preokrenuo odmah po ulasku u posljednju četvrtinu i znalo se da će biti napeto do kraja. Uslijedio je jedan od bitnih trenutaka.

Bilo je neriješeno, Veličković je imao solidnu priliku da poentira za 72:70, ali ga Trajkovski blokira i u napadu pogađa trojku za 73:70 za MZT.

Nekoliko dobrih pogodaka spolja Stojanovskog (78:74) i Trajkovskog kasnije učinili su da ova prednost skopske ekipe postane i nedostižna i do kraja su u penal završnici uspjeli da je sačuvaju i nanesu prvi poraz Partizanu u novoj sezoni ABA lige.