Partizan novi šampion, do titule sa pet golova i pred 27.000 navijača

• 21.05.2017. 20:58

Fudbaleri Partizana osvojili su 27. titulu nacionalnog šampiona, osmu od osamostaljenja Srbije 2006. godine!

Crno-bijeli su u posljednjem kolu plej-ofa Superlige savladali Mladost iy Lučana 5:0 (2:0), pred skoro 27.000 gledalaca i zadržali tri boda prednosti u odnosu na najvećeg rivala Crvenu zvezdu.

Partizan je poveo u 18. minutu 25. golom u sezoni Leonarda da Silve Souze, da bi vođstvo duplirao Marko Jevtović "projektilom" sa 20 metara, desetak minuta prije poluvremena.

Brazilac u 65. minutu postiže drugi pogodak na meču, a pet minuta kasnije se asistencijom revanširao Marku Jankoviću za vodeći gol. Tačku na meč stavlja Nebojša Kosović golom sa oko 20 metara, desetak minuta prije kraja susreta u Humskoj.

partizan 2

Partizan je do titule stigao serijom od 31 utakmice bez poraza, a u međuvremenu je remizirao svega tri puta. Serija je počela 27. avgusta sa 4:0 protiv Rada, a u međuvremenu je dva puta savladana Zvezda, uz jedan remi sa "vječitim" rivalom.

Partizan se opet izjednačio sa Zvezdom po broju osvojenih titula, a narednog ljeta će opet predstavljati Srbiju u kvalifikacijama za Ligu šampiona.