Partizan na bod do titule VIDEO

Autor Milan, ATV

Objavljeno: 21:09, 17.05.2017

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički u Nišu sa 3:1, u pretposljednjem kolu plej-ofa Superlige Srbije i sada su na korak od osvajanja titule šampiona.

Crno-bijeli sada imaju 55 bodova, tri više od Crvene zvezde koja je savladala Javor u Ivanjici sa 3:0.

Partizanu je sada neophodan još jedan bod za osvajanje titula jer će u slučaju istog broja bodova titula pripasti Crvenoj zvezdi.

Crno-bijeli za četiri dana dočekuju Mladost, dok Crvena zvezda dočekuje upravo niški Radnički.

Duel u Nišu nije bio preterano kvalitetan, a kao i mnogo puta ove sezone, pobjedu Partizanu donijeli su Leonardo i Uroš Đurđević.

Brazilac je u 55. minutu načeo mrežu Nišlija, da bi Đurđević samo tri minuta kasnije i duplirao prednost svoje ekipe.

Prethodno, u prvom dijelu je jedinu priliku imao Milenković poslije kornera, ali je Bulatović na gol liniji spriječio vođstvo Partizana.

Nišlije su čekale svoju šansu iz kontre, ali nisu je dočekale, pa je Partizan ostvario vjerovatno i ključnu pobjedu u borbi za titulu.

Uroš Đurđević je 12 minuta prije kraja ovjerio ubedljiv trijumf Partizana u Nišu, da bi četiri minuta prije kraja Dušan Živković sjajnim golom postavio konačan rezultat.

Meč u Ivanjici je praktično odlučen u 38. minutu. Kornelijus je poslije akcije Petkovića rukom zaustavio loptu, dobio je drugi žuti karton, a Kanga je bio siguran sa penala.

Domaći sastav u nastavku nije mogao sa igračem manje, a Zvezda je uspjela da sačuva pobjedu i nadu da u posljednjem kolu osvoji titulu. Tri boda je obezbjedio Mičel Donald golom u 77. minutu, da bi deset minuta kasnije Boaći iz jedanaesterca postavio konačnih 3:0.

Vojvodina je bila sigurna protiv Voždovca u gostima, bilo je 2:0, a Novosađani su obezbjedili treće mjesto ovom pobjedom.

Imaju 40 bodova, četiri više od Mladosti, dok je Voždovac sedmi sa 26 bodova. U posljednjem meču dana Mladost je savladala Napredak sa 3:2.

Mladost je četvrta sa 36 bodova, a Napredak je šesti sa sedam bodova manje.