Partizan igrao neriješeno na gostovanju u Bernu

• 15.09.2017. 07:15

Ekipa Partizana odigrala je neriješeno 1:1 na gostovanju u Bernu protiv Jang Bojsa u prvom kolu grupe B Lige Evropa.

Izabranici Miroslava Đukića odigrali su odličan meč u Švajcarskoj i potpuno zasluženo se vraća u Beograd sa jednim bodom.

Crno-bijeli došli su do vođstva u 11. minutu kada je Marko Janković poslao loptu iza leđa golmana Van Bolmosa.

Nije se dugo čekalo do izjednačenja, pošto je već u 14. minutu Fasnaht savladao Vladimira Stojkovića.

Vladimir Stojković bio je odličan u više navrata i može se reći da velike zasluge za ovaj bod pripadaju reprezentativcu Srbije.

U drugom meču grupe B, Dinamo Kijev je sa 3:1 savladao Skenderbeg,

Vidjeli smo zaista dobru partiju od crno-bijelih, pogotovo u drugom poluvremenu. Međutim, na kraju je podjela bodova nekako bila najpravilnija, pošto su obe ekipe imale prilike.

Potrebno je istaći i glavnog sudiju Rumunu Ištvana Kovača koji je više puta donosio sumnjive odluke. Partizan je možda bio oštećen i za penal u 55. minutu kada je Zoran Tošić bio oboren unutar 16 metara.

Ipak, zbog "simuliranja" dobio je žuti karton. Nije to jedina situacija, bilo ih je više, ali na kraju će se ispostaviti da te sumnjive odluke nisu uticale na konačan rezultat.

Crno-bijeli u narednom kolu dočekuju Dinamo Kijev (28.09./21.05h)