Odluka u Beogradu: Remi Ludogoreca i Zvezde

• 27.07.2016. 08:14

Fudbaleri Ludogoreca i Crvene zvezde odigrali su sinoć 2:2 (1:0) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pred 8.000 gledalaca domaćin je poveo golom Brazilca Džonatana Barbose Kafua u 43. minutu, izjednačio je Aleksandar Katai u 48, da bi preokret donio Gelor Kanga u 66. minutu. Konačnih 2:2 postavio je , Klaudio Kešeru u 76. minutu.

Sudio je Martin Strongbertson iz Švedske. Žuti kartoni: Marselinjo, Moci (Ludogorec), Donald, Ibanjez, Kanga (Crvena zvezda)

LUDOGOREC: Stojanov, Minev, Moci, Plastun, Natanijel, Đakov, Lukas Saša (od 75. Kišada), Kafu, Marselinjo, Venderson, Lukoki (od 68. Kešeru).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Cvetković, Rendulić, Fibel, Ibanjez, Le Talek, Donald, Kanga, Srnić, Katai (od 88. Sikimić), Muče (od 68. Ruiz).

Zvezda je ispunila cilj u Razgradu, možda i više od toga jer je dala dva gola, istina, toliko i primila, ali i opet pokazala slabosti u odbrani, što može da bude odlučujuće u revanšu na Marakani.

U prvom poluvremenu Ludogorec je bio bolji, kontrolisao igru i rezultatatski to materijalizovao tek u finišu poslije fantastičnog solo prosora Kafua.

U nastavku Zvezda se "trgla", prvo je majstorijom Aleksandra Kataija izjednačila, a onda i prelijepim golom Gelora Kange povela. Nažalost, jednu neopreznost Bugari su kaznili preko Klaudija Kešerua, pa je konačan rezultat, možda i najpravedniji.

Revanš meč igra se sljedećeg utorka u Beogradu, Zvezda je pokazala da može, na Marakani će imati "vjetar u leđa" sa tribina i sigurno je da sa mnogo optimizma čeka drugo poluvreme u borbi za plej-of i sigurno emsto bar u Ligi Evrope.

• 21:00 Серија: Од јутра до сутра (12+)

'''Серија: Од јутра до сутра (12+)

• 21:45 Серија: Авионџије (12+)

Серија: Авионџије (12+)

• 22:15 Вечерње вијести

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

*Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок