Obradovićev Fener izborio Fajnal for u Beogradu

• 27.04.2018. 08:28

Košarkaši Fenerbahčea imaće prilike da brane evropsku titulu u Beogradu jer su obezbijedili plasman na Fajnal for Evrolige.

Fenerbahče je sa 3-1 u seriji savladao Baskoniju, a posljednji trijumf ostvario je u gostima rezultatom 92:83.

Turski klub će tako učestvovati na četvrtom uzastopnom Fajnal foru u petoj sezoni otkad je trener Željko Obradović, koji je čak 17. put doveo ekipu među četiri najbolje na Starom kontinentu.

Žoc je do sada devet puta osvajao Evroligu i, ukoliko uspije da odbrani trofej, postaće uspješniji od svih klubova koji su se ikada takmičili.

Što se tiče duela u ‘Fernando Buesa areni’, blistao je srpski reprezentativac Marko Gudurić, posebno u prvom poluvremenu, a na kraju je završio sa 22 poena (3-4 za dva, 3-5 za tri, 7-8 penali), uz 3 asistencije, podsjetivši na partije Bogdana Bogdanovića iz prošle sezone.

Fenerbahče je kontrolu nad utakmicom preuzeo u finišu prve i početkom druge četvrtine – vratio se iz minusa od šest poena, da bi poslije odlične druge četvrtine na poluvremenu imao +16. Stigao je gost i do 21 poena razlike, ali je onda Baskonija uzvratila serijom 14:1 i unijela neizvesnost.

Ekipa Pedra Martinesa je u tom dijelu ubacila čak 30 poena, ali je Fener uspio da odbije nalet i relativno rutinski privede meč kraju. Tada je na scenu stupio drugi Srbin Nikola Kalinić koji je imao odličnu napadačku rolu – na kraju je postigao 13 poena (5-6 za dva), dok je fenomenalan bio i Nikolo Meli sa 21 poenom i po 3 skoka i asistencije.

U poraženom sastavu najbolji je bio Vinsent Porije sa 14 poena, Rodrig Buboa je imao poen manje, a Vojtman se zaustavio na 12.

U borbi za novo finale Fenerbahče će se boriti sa ekipom Žalgirisa koja je sa 3-1 eliminisala Olimpijakos i napravila najbolji rezultat u ovom vijeku.

Fajnal for Evrolige na programu je od 18. do 20. maja u ‘Beogradskoj areni’.