Novi poraz Partizana, bez šansi u Evrokupu

• 14.12.2017. 08:36

Košarkaši Partizana poraženi su na svom terenu od španskog Bilbaa u osmom kolu Evrokupa sa 83:67.

Crno-bijeli su ostali bez ikakvih šansi da se plasiraju dalje u Evrokupu, a svoj crni niz od devet poraza u deset posljednjih utakmica su nastavili i u hali "Aleksandar Nikolić". .

Najefikasniji je kod pobjednika bio Lusio Redivo sa 20 poena, Mikel Glednes je dodao 15 poena, Rikardo Fišer 12, dok je Srbin Dejan Todorović ubacio šest poena.

U ekipi Partizana je bolji od ostalih bio Najdžel Vilijams-Gos sa 18 poena, a Novica Veličković je imao 13.

Partizan je prvu četvrtinu počeo dobro, a sjajan potez i step-bek trojka Najdžela Vilijams-Gosa ulili su nadu prisutnih navijača Partizana da bi crno-bijeli mogli poslije odlaska Nikolića da se pokažu u boljem svjetlu.

Kada je Đoko Šalić povisio na 5:0 u brzoj mini-seriji Partizana sve je išlo u tom smjeru, ali je tada i stalo. Bilbao se već poslije 8:2 vraća serijom 6:0 do 8:8 i od tog trenutka se nekoliko minuta igralo poen za poen.

Bilbao je u tim trenucima predvodio Srbin Dejan Todorović koji je pogodio trojku i dvojku, a španski tim je poslije njegove asistencije za Tomasa poveo sa 17:11.

Miler sa penala i Veličković iz odbojke držali su priključak Partizana, a onda je na scenu stupio Luis Redivo koji je pogodio prva četiri šuta iz igre na prelasku iz prve u drugu četvrtinu kada je Bilbao stvarao prednost.

Partizan se sve vrijeme mučio sa čuvanjem svog koša, pa je Havi Salgado iskoristio ofanzivni skok Mikela Glednesa i trojkom osetnije odlepio Bilbao na 29:21 za prvu osjetniju prednost španskog tima.

Imali su Španci do poluvremena i svih +13 na 34:21, ali je Partizan iskoristio nekoliko izgubljenih lopti rivala i smanjio na 38:30 u dvadesetom minutu.

Partizan je u nastavku zaigrao bolje i Vilijams-Gos povlači seriju Partizana od starta treće četvrtine kontrom u kojoj je pogodio uz faul Mumbrua.

Crno-bijele kao da je podigla igra pleja, Andrić u jednom trenutku krade loptu Todoroviću i poentira u kontri uz faul. Partizan se tada približio na minus dva 40:38, a onda poenima Milera i još jednom sjajnog Gosa poveo sa 43:40.

Domaći igrači su napravili seriju 10:0 do 25. minuta treće četvrtine, ali nisu dugo "jahali" taj momentum i psihološku prednost koju su dobili.

Umjesto toga, Bilbao odgovara serijom 12:0 kojom se završava treća četvrtina, 52:43. Posljednja četvrtina nije donijela mnogo bolje igre Partizana, naročito u odbrani svog koša.

Bilbao je nekoliko bitnih trojki pogodio poslije ofanzivnih skokova i na taj način je Ervel asistirao Fišeru za trojku. Najbolji igrač utakmice Lusio Redivo potom samo produbljuje agoniju Partizana i vraća Bilbau dvocifrenu prednost na sedam minuta do kraja.

Da već u tom 34. minutu može da se gasi svjetlo u hali, pobrinuo se Aksel Ervel trojkom kojom je Bilbao otišao na nedostižnih 65:50. Crno-bijeli su tada i definitivno poraženi, do kraja su gubili i sa 19 razlike što je trojkom u posljednjim sekundama meča samo ublažio Najdžel Vilijams-Gos za novi poraz i slabu utjehu Partizana.