Novak ponovo može sa Nadalom – Rafa ipak dobio bitku u Rimu!

• 19.05.2018. 17:25

Najbolji srpski teniser Novak Đoković završio je u polufinalu učešće na Mastersu u Rimu, porazom od najvećeg rivala Rafaela Nadala.

Đoković je poražen rezultatom 7:6 (7-4), 6:3 poslije skoro dva sata igre u meču koji je, osim rezultata, donio mnogo pozitivnih stvari za Novaka.

Poslije dosta vremena Novak je podsjetio na periode kada je uništavao "Kralja šljake" na kojem god turniru je stigao i pokazao da i pored slabije forme može da se nosi sa jednim od najboljih igrača svih vremena.

Drugi teniser na ATP listi je do trijumfa došao zahvaljujući boljoj formi u kojoj se nalazi i kontinuitetu mečeva, što se posebno vidjelo u finišu prvog seta. Pošto se Novak vratio od 5:2 i spriječio rivala kada je servirao za vođstvo, ne da je bio ravnopravan, već je u dobrom dijelu seta bio i bolji rival.

Ne bi bilo nezasluženo da je taj brejk otišao i u njegovu korist, ali su ga koštala tri poslednja poena koje je odigrao nešto slabije, dok je baš tada Španac podigao nivo igre.

Nalet nakon dobijenog seta je bio dovoljan da Đokoviću oduzme servis na startu drugog, a u tim trenucima Đokoviću je dosta smetao vjetar koji je pojačao. Nekoliko puta se žalio svom timu, ali je uspjevao da parira i dođe do svojih prilika i u tom dijelu igre.

Nije ih iskoristio, pa je "Bik sa Maljorke" dobio bitku u Rimu.

Nadal će se za novu titulu boriti sa pobjednikom drugog polufinala u kojem se sastaju Marin Čilić i Aleksandera Zvereva.

Poslednji Masters na šljaci igra se za nagradni fond od 4.872.105 evra, a titulu brani Aleksandera Zvereva.