Novak od ivice ambisa do pobjede nad Simonom

• 18.04.2017. 17:56

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Mastersa u Monte Karlu pobjedom nad Žilom Simonom sa 6:3, 3:6, 7:5.

Srbin je bio na korak od prvog poraza od Simona poslije deset uzastopnih pobjeda, ali je uspio da preokrene brejk zaostatka u finišu trećeg seta.

Đoković je izgledao veoma dobro u prvom meču na šljaci ove godine, bez mnogo problema je dobio prvi set, ali pada u drugom što Simon koristi i dolazi do izjednačenja.

Francuz bolje igra u trećem i dva puta dolazi do brejka prednosti, ali Đoković bolje reaguje pod pritiskom i oba puta ekspresno vraća servis, a onda u samoj završnici pravi i treći u setu za potpuni preokret i važnu pobjedu.

Đoković čeka boljeg iz duela Karenja Buste i Karena Kačarova.