Nikad ne otpisujte Italijane!

• 08.03.2018. 07:08

Nikad ne otpisujte Italijane! Pravilo da fudbaleri sa "čizme" na volšeban način znaju naći put do cilja potvrdio je i Juventus, plasmanom u četvrtfinale Lige šampiona.

A bio je, pa gotovo, na ivici ambisa. Na noge Totenhemu je stigao poslije razočaravajućih 2:2 u Torinu, a u finišu prvog dijela je kapitulirao. Radost "pijevcima" donio je Heung-Min Son na asistenciju Kirana Tripijea. Činilo se tad da je "stara dama" u nokdaunu.

Rezultat 1:0 na semaforu je pisao sve do sredine drugog poluvremena. Tačnije, do 64. minuta. Tada je Štefan Lihtštajner "probio" desni bok, te uputio upotrebljiv povratni centaršut. Sami Kedira je bio na pravom mjestu i glavom je prebacio odbranu domaćina. Iza njenih leđa se u svom stilu "ušunjao" Gonzalo Iguain, kojem nije bilo teško da iz neposredne blizine pogodio za 1:1.

I taj rezultat je dalje vodio Totenhem. Međutim, engleski sastav je platio ceh neiskustvu. Igrači Juvea u svojim "nogama" mnogo ovakvih utakmica i upravo to iskustvo ih je i "poguralo" ka pobjedi. Uostalom, učenici Maksa Alegrija nisu slučajno aktuelni vicešampioni Evrope.

Iskoristili su Torinezi svojevrstan šok Totenhema i brzom akcijom nepunih 200 sekundi kasnije izvadili vizu za put među osam najboljih timova Starog kontinenta. Iguain je primio loptu na centru i sjajnim pasom "izbacio" Paula Dibalu. Argentinac se sjurio ka golu Uga Ljorisa, zadržao koncentraciju u ključnom trenutku i rutinskim udarcem odveo "damu" u četvrtfinale.

Istim rezultatom, 1:2, završen je i meč Mančestr siti – Bazel. Menadžer "građana" Pep Gvardiola je nakon trijumfa u prvom okršaju od 4:0 "izmiješao karte" i time gostima pomogao da se dostojanstveno oproste od elite.

Nije se, međutim, naslućivao takav epilog nakon što je Hezus Gabrijel već u osmom minutu pogodio metu. Pa ipak, Mohamed Elionusi je u 17. minutu vratio stvari na početak, a potom u 71. asistirao Mihaelu Langu za vođstvo i, ispostaviće se, Pirovu pobjedu.