NBA: Nurkićeva osveta Denveru, Harden jedini u istoriji VIDEO

• 29.03.2017. 08:09

Košarkaši Portlanda u direktnom duelu za plasman u plej-of pobijedili su Denver sa 122:113, uz sjajnu partiju i rekord karijere doskorašnjeg igrača Nagetsa Jusufa Nurkića.

Blejzersi su se četvrtim uzastopnim trijmufom osamili na osmoj poziciji Zapadne konferencije NBA lige sa učinkom 36-38, dok je tim iz Kolorada mjesto niže sa skorom 35-39.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena u kojem su Nagetsi uglavnom bili u vođstvu, najviše sa 7 poena, domaći su u nastavku zaigrali bolje i u finišu trećeg perioda otišli na +12 (95:83).

Denver je sve vrijeme bio za petama Blejzersima, ali nikako zaostatan nisu mogli da smanje na manje od 6 poena razlike.

Fenomenalne partije pružili su Si Džej Mekkolum sa 39 poena (15/24 iz igre, 3/5 za tri) i Jusuf Nurkić sa 33 poena (12/15 iz igre, 9/11 slobodna bacanja), uz 16 skokova, 2 asistencije i 3 blokade za 33 minuta! Demijan Lilard je zabilježio 19 poena, 6 skokova, 7 asistencija i 3 ukradene lopte.

U poraženom timu Džamir Nelson je bio najefikasniji sa 23 poena (4/7 za tri), Vilson Čendler je dodao 17, uz 9 skokova.

Srpski centar Nikola Jokić je, takođe, upisao 17 koševa (7/14 iz igre, 1/6 za tri, 2/2 slobodna bacanja), a imao je i po 8 skokova i asistencija i 2 blokade za 36 minuta.

Košarkaši Golden Stejta odličnu formu potvrdili su i na gostovanju u Teksasu. Voriorsi su protiv Hjustona zabilježili osmu uzastopnu pobjedu 113:106 i zadržali prednost u odnosu na drugoplasirani tim Zapadne konferencije San Antonio.

Gosti iz Kalifornije su sjajno otvorili meč u "Tojota centru" i već u prvoj četvrtini, najviše zahvaljujući raspoloženom Kleju Tompsonu, otišli na 19 poena prednosti - 37:19.

U finišu prvog poluvremena Rakete su uspjele da minus svedu na jednocifreni, a poslije povrede Drejmonda Grina u trećem periodu došli su na korak do velikog rivala - 74:71.

Ipak, najjače oružje, šut za tri poena, izdalo je domaći tim, a povratkom Grina na teren vratila se i sigurnost u redove ekipe Stiva Kera, koji je zabilježio 200. pobjedu u trenerskoj karijeri.

Voriorsi su ponovo otišli na više od 10 poena prednosti i neizvjesnosti praktično više nije bilo iako su domaći u nekoliko navrata zaprijetili da bi finiš utakmice mogao da bude uzbudljiv.

Stef Kari je 18 od ukupno 32 poena (11/22 iz igre, 3/11 za tri) postigao u drugom poluvremenu, a imao je još 10 skokova i 7 asistencija, Tompson je 20 od 25 koševa upisao u prva 24 minuta, dok ih je Grin pratio sa 19 poena, 9 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte.

Šestorica igrača Hjustona postigla su 90 odsto poena. Džejms Harden je zabilježio 20. tripl-dabl u sezoni sa 24 poena (5/20 iz igre), 11 skokova i 13 asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti, Klint Kapela je upisao 21, Lu Vilijams 17, a Trevor Ariza 13 poena.

Harden je u duelu sa Voriorsima postao prvi igrač u istoriji NBA koji je u jednoj sezoni postigao više od 2.000 poena i asistirao saigračima za više od 2.000 poena.

Košarkaši Minesote pobijedili su Indijanu poenima Rukija Rubija sa linije slobodnih bacanja tri sekunde prije kraja utakmice, dok je Milvoki upisao važan trijumf na gostovanju Šarlotu.

Vulvsi su u uzbudljivoj utakmici u Indijanapolisu, u kojoj nijedan od timova nije imao dvocifrenu prednost, odlično odigrali drugu i veći dio treće četvrtine, ali su Pejsersi u posljednjoj bili mnogo bolji i činilo se da će zabilježiti značajan trijumf u borbi za mjesto u doigravanju.

Na nešto manje od četiri minuta prije kraja meča domaći su vodili 110:103, ali su Vulvsi serijom 12:4, zaključno sa tri penala Rubija, preokrenuli i slavili 115:114.

Ekipu iz Mineapolisa predvodili su Karl Entoni Tauns sa 37 poena (12/22 iz igre) i 12 skokova i Rubio sa 21 poenom, 5 skokova i 10 asistencija, dok je Gorgi Đeng upisao 19 poena i 6 uhvaćenih lopti.

U domaćem sastavu Pol Džordž je bio najefikasniji sa 37 poena (12/21 iz igre), uz 7 skokova i 4 ukradene lopte, dok je Džef Tig zabilježio 20 poena i 10 asistencija.

Milvoki je u meču bez ikakve rezultatske neizvjesnosti slavio u Šarlotu - 118:108. Baksi su na poluvremenu imali 22 poena viška (72:50), uz nevjerovatnih 72.5 odsto šuta.

Milvoki je četvrtim trijumfom u posljednjih pet mečeva zadržao šesto mjesto na Istoku, a najzaslužniji za pobjedu bili su Toni Snel sa 26 poena (10/14 iz igre) i Janis Adetokumbo sa 20 koševa (8/13 iz igre) i 8 skokova.

U redovima Hornetsa Kemba Voker je postigao 26 poena, uz 5 asistencija, a Frenk Kaminski 20 poena.

U vrlo značajnoj utakmici u borbi za plej-of Majami je pobijedio Pistonse u Detroitu sa 97:96. Poslije promašaja Gorana Dragića priskočio je Hasan Vajtsajd i poentirao za izuzetno bitan trijumfa gostiju sa Floride.

Dragić je sa 28 poena i po 4 skoka i asistencije bio najbolji u svom timu, Vajtsajd je dodao 17, uz 9 skokova, a Džejms Džonson 16 koševa. U osmom porazu Pistonsa u minulih devet mečeva Kentavijus Koldvel Poup je ubacio 25 poena, Iš Smit i Tobijas Heris po 19, dok Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Atlanta je protiv Feniksa prekinula niz od sedam poraza (95:91), uz 27 poena, 6 skokova i 9 asistencija Denisa Šredera. Odličan je bio i Ersan Iljasova sa 18 koševa i 12 skokova. Kod Sansa Ti Džej Voker je postigao 24 poena.

Filadelfija je u izjednačenom meču slavila u Bruklinu sa 106:101. Netsi su dva i po minuta prije kraja vodili sa 101:100, ali su gosti serijom 6:0 završili meč i upisali 28. pobjedu u sezoni.

Dario Šarić je sa 23 poena, uz 7 skokova, bio najefikasniji kod Siksersa, a dva manje zabilježio je Kovington. Bruk Lopez je sa 26 poena, 9 skokova i 6 asistencija dominirao kod Netsa.