Nakon tri crvena kartona: Barsa preko Atletika do finala Kupa Kralja

• 08.02.2017. 07:21

Barselona se plasirala u finale španskog Kupa kralja remiziravši u uzvratu na Nou Kampu protiv Atletiko Madrida rezultatom 1:1.

Podsjetimo, Barsa je slavila u prvom susretu rezultatom 2:1 i tako sa ukupnih 3:2 prošla u finale, gdje će čekati boljeg iz duela Alaveš - Selta koji se igra sutra. U prvom meču u Vigu rezultat je bio 0:0.

Junak katalonske ekipe u sinoćnjem susretu bio je Suarez koji je doveo Barsu u vodstvo u 43. minuti. Zanimljivo, Urugvajac je i na "Visente Calderonu" postigao vodeći pogodak.

Gosti iz Madrida dobili su igrača više u 57. minuti kada je drugi žuti karton dobio Serhi Roberto, no tu prednost Jorgandžije su imale samo 12 minuta jer je ista sudbina zadesila i Janika Karaska u 69. minuti.

Priliku za izjednačenje Atletiko je dobio u 80. minuti kada je sudija Manzano dosudio penal za goste, no Gameiro je pogodio prečku.

Barsa je ostala sa devet igrača u 90. minuti kada je Suarez dobio drugi žuti karton u razmaku od samo tri minute, što znači da će propustiti finalni susret.

Gameiro je pogodio za konačnih 1:1 u 83. minuti na Grizmanovu asistenciju, no to nije bilo dovoljno za Jorgandžije i Barsa će imati veliku šansu da odbrani titulu i okiti se 29. titulom pobjednika Kupa kralja.