Nakon haosa na tribinama, Lion nadigrao Bešiktaš u finišu

• 14.04.2017. 08:50

Fudbaleri Olimpik Liona savladali su Bešiktaš 2:1, poslije preokreta u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Meč u Lionu kasnio je 45 minuta zbog divljanja navijača, da bi gosti iz Istanbula poveli već u 15. minutu igre.

Taliska je brzo izveo jedan slobodan udarac, a Rajan Babel je pobjegao svom čuvaru i lako matirao nemoćnog Lopesa sa desetak metara.

Uslijedio je žestok pritisak domaćina, redale su se šanse Fekira, Tusara, Valbuene, Lakazeta, Mamane, Kornea, ali izjednačenja nije bilo.

Ali, kada su svi pomislili da će Lion morati da juri gol zaostatka na Bosforu, uslijedila je "eksplozija".

Sve je pokrenuo odbitak u 83. minutu koji u mrežu smešta Toliso, da bi samo minut kasnije katastrofalnu grešku napravio golman Bešiktaša Fabri i omogućio preokret Lionu.

Golman gostiju je poslije povratne lopte Marsela pokušao da predribla jednog igrača Liona. Međutim, tu su bila još dvojica, loptu mu krade Morel i smješta je u mrežu Bešiktaša.

Srpski fudbaler Duško Tošić odigrao je cijeli meč za Bešiktaš. Počeo je kao lijevi bek, a završio kao štoper.

Revanš utakmica na programu je 20. aprila. U pretostala tri meča prednost su stekli Ajaks i Selta, dok je Mančester Junajted remizirao.