Mugurusa osvojila Vimbldon

• 15.07.2017. 17:30

Španska teniserka Garbinje Mugurusa osvojila je titulu na Vimbldonu pošto je u finalu savladala Amerikanku Venus Vilijams rezultatom 2-0, po setovima 7:5 i 6:0.

Njoj je to druga grend slem titula, poslije trijumfa prije dvije godine na Rolan Garosu, a ukupno četvrti WTA trofej u karijeri.

Dvadesetrogodišnja teniserka je savladala trinaest godina stariju Amerikanku poslije sat i 18 minuta igre. Venus je dobro otvorila meč, ali je već na startu bilo jasno da joj neće biti lako protiv španske teniserke. Ipak, klučni momenat dogodio se tokom prvog seta, kada je Mugurusa pri rezultatu 5:4 za Venus spasila dvije set lope, a potom vezala devet gemova za pobjedu i osvajanje prve titule na Vimbldonu.