Mostar: Čeh Navratil i Kanađanka Rišar pobjednici "cliff diving" takmičenja FOTO

• 24.09.2016. 18:58

Čeh Mihal Navratil i Kanađanka Lisen Rišar pobjednici su današnje stanice Red Bull Cliff Diving Svjetskog prvenstva 2016. koje se drugu godinu zaredom održalo u Mostaru.

skokovi Mostar 2

Pred više hiljada gledalaca, skokove i akrobacije sa Starog mosta u Mostaru pokazali su najbolji svjetski skakači i skakačice u vodu koji su danas skakali sa visine od 28 metara, odnosno 22 metra, piše Klix.ba. Na takmičenju u Mostaru učestvovalo je 14 skakača i 7 skakačica.

skokovi Mostar 3

Čeh Mihal Navratil, nakon četiri serije skokova i s osvojenih 497,95 bodova, bio je bolji od petostrukog svjetskog prvaka Britanca Garija Hanta (493,30), dok je treće mjesto osvojio Amerikanac Dejvid Kolturi (492,50).

Nakon sedam, od ukupno devet stanica ove svjetske serije, vodi Britanac Hant s 1060 osvojenih bodova, drugi je Meksikanac Džonatan Paredes s 840 bodova, a na treće mjesto probio se Čeh Navratil sa 760 bodova.

skokovi Mostar 4

U konkurenciji žena Kanađanka Lisen Rišar danas je, nakon tri serije skokova, osvojila najviše bodova - 244,90. Drugo mjesto je zauzela Amerikanka Sesili Karlton s 242,90 bodova, a treće Australka Rijanan Ifland s 240,03 bodova.

U ukupnom poretku vodi Australka Ifland s 890 bodova, druga je Kanađanka Rišar s 810 bodova, a na trećem je mjestu Amerikanka Sesili Karlton s 580 bodova.

skokovi Mostar 5

Iduća, osma stanica ovogodišnjeg Red Bull Cliff Diving Svjetskog prvenstva je Širahama u Japanu - 16. oktobra, a završnica je na rasporedu 28. oktobra u Dubaiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

skokovi Mostar 6

Ovogodišnje prvenstvo je osmo po redu i najveće je do sada, s devet takmičenja za muškarce i sedam za žene. Obići će se devet lokacija na tri kontinenta, a Mostar je bio sedma od njih.

Inače, današnja manifestacija započela je izvedbom Šantićeve pjesme "Emina" u izvedbi "Rock School Mostar".