Matić za pobjedu Čelsija, PSŽ srušio Barselonu

• 01.10.2014. 09:20

Fudbaleri Čelsija savladali su večeras u Lisabonu ekipu domaćeg Sportinga sa 1:0, dok je Pari Sen Žermen kod kuće srušio Barselonu (3:2), u utakmicama 2. kola Lige šampiona.

Londonski "plavci" odvojili su se na čelu G grupe, a odlučujući pogodak postigao je srpski reprezentativac Nemanja Matić.

On je nakon pola sata igre iskoristio sjajan centaršut Fabregasa, skočio na rubu peterca i neodbranjivo pogodio mrežu.

Matić je odigrao cijelu utakmicu u Lisabonu, kao i njegov saigrač iz nacionalnog tima Branislav Ivanović.

Kapiten Čelsija Džon Teri odigrao je protiv Sportinga jubilarnu 100. utakmicu u Ligi šampiona.

Najzanimljivi susret večerašnjeg programa viđen je u Parizu, gdje je Pari Sen Žermen srušio Barselonu napadačkom igrom, iako je nastupio bez najboljeg strijelca, povrijeđenog Zlatana Ibrahimovića.

Već u prvom poluvremenu pala su tri gola. Kada je Mesi izjednačio rezultat činilo se da će Katalonci preuzeti inicijativu, međutim, ekipa Lorana Blana razgalila je navijače.

Parižani su i u nastavku zaigrali otvoreno i hrabro, pa su nakog gola Matuidija za 3:1 dopustili gostima samo da ublaže poraz.

Mančester Siti nije uspio da kod kuće osvoji sva tri boda protiv Rome (1:1).

U meču na kojem su srpski reprezentativci Aleksandar Kolarov (Siti) i Adem Ljajić (Roma) presjedeli na klupi legenda Rimljana Frančesko Toti izjednačujućim golom postao je najstariji strijelac u istoriji Ligi šampiona sa 38 godina i tri dana, pretekavši dosadašnjeg rekordera Rajana Gigsa iz Mančester Junajteda.

Prijatna iznenađenja priredili su BATE Borisov savladavši Atletik Bilbao (2:1) i slovenački Maribor igrajući neriješeno protiv Šalkea u Gelzenkirhenu (1:1).

U ekipi prvaka Belorusije cijeli meč odigrao je srpski internacionalac Filip Mladenović, dok je Nemanja Tubić presjedio na klupi.

APOEL je na Kipru odigrao neriješeno 1:1 protiv Ajaksa, a meč je vodio srpski arbitar Milorad Mažić.

Šahtjor je na domaćem terenu ispustio pobjedu protiv Porta (2:2) iako je u 86. minutu imao vođstvo od 2:0.

Ranije danas Bajern Minhen slavio je u Moskvi protiv CSKA (1:0).

• 10:00 Телетрговина

• 10:15 Ловачки савети

ТВ серијал "Ловачки савети" се бави саветима за ловце и оне који би то да постану.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија