Marin Čilić u finalu Vimbldona!

• 14.07.2017. 17:24

Hrvatski teniser Marin Čilić je u polufinalu Vimbldona nadigrao Amerikanca Sema Kverija. Poslije četiri seta borbe Čilić je slavio sa 3:1, rezultatom 6:7 (6-8), 6:4, 7:6 (7-3), 7:5.

Sem Kveri je dobio prvi set poslije velike rovovske borbe koja je trajala 50 minuta, i u kojoj je svaki teniser suvereno čuvao svoj servis. Dva igrača su svojim odličnim servisima meč uvela u taj-brejk, a nijedan nije imao ni priliku za brejk.

Ipak, odlučivali su mini-brejkovi, a za nijansu je bio sigurniji Amerikanac, koji je gubio tokom prvog dijela taj-brejka, da bi stigao zaostatak od 4:2, a kasnije poveo u setovima na drugu set loptu 7:6 (8-6).

Čilić je u drugom setu "dodao gas", bio je agresivniji na Kverijeve servis gemove, a pritom je imao i tri brejk-lopte koje nije iskoristio. Četvrtu je najzad realizovao za rezultat 4:3, a potom je priveo set kraju rezultatom 6:4.

Treći set je donio novo ujednačeno nadigravanje dvojice tenisera, a Čilić je mogao već u prvom gemu do brejka, ali se Kveri provukao na kratko. Već u slijedećoj prilici Hrvat je brejknuo Amerikanca, ali je zatim poklekao na svoj servis, i na kraju se ponovo igrao taj-brejk. Čilić je tada bio strpljiv, sačekao je pravi trenutak za ofanzivu, pa je došao do preokreta u setovima.

U četvrtom setu je Kveri nagovijestio da može do izjednačenja, vodio je sa 3:1, 4:2, ali je Čilić ponovo pokazao da poseduje više "oružja u arsenalu", pa je još jednom preokrenuo i na kraju poslije tri seta igre došao do trijumfa.

U drugom polufinalnom meču sastaju se Rodžer Federer i Tomaš Berdih.