Mari u krizi: Opet poraz u trećem kolu

• 29.03.2016. 09:01

Grigor Dimitrov napravio je iznenađenje i pobijedio Endija Marija sa 6:7 (1-7), 6:4, 6:3 u trećem kolu turnira iz Masters 1000 serije u Majamiju.

Škot je i u Indijan Velsu izgubio u trećem kolu, ali ovaj poraz više će ga boljeti jer tradicionalno igra bolje na Floridi i jer je izgubio mnogo bodova pošto je prošle sezone igrao u finalu.

U prvom setu gledali smo izuzetno kvalitetnu igru sa mnogo intenzivnih razmjena i sjajnih poteza na obje strane. Dogodio se i po jedan brejk, ali je pobjednika prvog seta ipak odlučivao taj brejk.

Kako mu se i ranije dešavalo, Dimitrov je pao u ključnom trenutku – počeo je ’dodatni’ gem duplom greškom i odjednom je počeo da kasni na loptice, pa je Škot sigurno i ubjedljivo dobio taj brejk.

Kada se očekivalo da će Mari dodati gas, dogodilo se upravo suprotno – najednom je postao nervozan, poslije svakog poena nešto je komentarisao sebi u bradu ili glasnije, a konstantno se i raspravljao sa sudijom.

Dimitrov je dobio 16 od prvih 18 poena u drugom setu i poveo je sa 4:0. Tada je došao red na Bugarina da postane autodestruktivan, pa je greškama vratio Marija u set (4:3).

Servirao je Bugarin za 1-1 na 5:4, od 40:15 došao je Mari do brejk lopte, ali je tada Dimitrov odigrao odlučno, izvukao se na forhend, spasao brejk loptu i ubrzo osvojio set.

Prošle godine u Sinsinatiju Dimitrov je bio na korak do pobjede nad Marijem, a sada je posao završio uprkos tome što je Endi prvi došao do brejka i poveo sa 3:1. Bugarin nije posustajao, lijepo je birao trenutke u kojima treba da bude strpljiv, a u kojima da napadne, dok je sa druge strane Mari postajao sve nervozniji.

Dimitrov je vezao pet gemova i došao do velike pobjede koja može da mu bude podstrek poslije nešto slabijeg starta sezone.

U četvrtom kolu čeka ga Gael Monfis, koji je u dva seta savladao Pabla Kuevasa.

.@GrigorDimitrov back from a set down, 3-1 in final set to win the last 5 games! https://t.co/kRsZ9udpkC #MiamiOpen pic.twitter.com/qmvGTyJSIO