Majstorija Rašforda za slavlje Junajteda VIDEO

• 05.05.2017. 07:10

Ekipa Mančester Junajteda savladala je Seltu u Vigu u prvom meču drugog polufinala Lige Evrope – 1:0 (1:0).

Strijelac jedinog gola bio je engleski reprezentativac Markus Rašford koji je fantastičnim udarcem iz slobodnjaka u 67. minutu donio pobjedu ekipi Žozea Murinja.

Domaćini su od samog starta parirali protivniku i već poslije deset minuta meča imali ozbiljniju priliku da ugroze gol protivnika.

U 11. minutu srpski fudbaler Nemanja Radoja je poslao centaršut lijevom nogom i pronašao Daniela Vasa. Ipak, Vas nije uspio da reaguje dobro, glavom je šutirao pored gola.

Ekipa Žozea Murnija bila je konkretnija u nastavku i samo zahvaljujućim sjajnim odbranama Alvaresa nije vodila poslije 45. minuta igre.

Do konačnog vođstva dođli su u 67. minutu kada je fantastičan slobodan udarac izveo Rašford i postavio konačan rezultat u Vigu.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja igrao je cijelu utakmicu za španski klub.

Revanš će se igrati u četvrtak, 11. maja na stadionu Old traford u Mančesteru.

Drugi polufinalni par čine Ajaks i francuski Lion, u kom je holandski klub slavio sa 4:1 u prvoj utakmici.

Finale Lige Evropa igraće se 24. maja u Stokholmu.