Magija i nokaut Ronalda za polufinale, veliki korak i Bajerna

• 04.04.2018. 07:06

Fudbaleri Real Madrida maltene su prošli u polufinale, dok je Bajern napravio veliki korak već u prvim utakmicama u Ligi šampiona.

Aktuelni šampion je sa 3:0 deklasirao Јuventus u gostima i, uprkos tome što je u pitanju bila repriza prošlogodišnjeg finala, najviše zahvaljujući maestralnom Kristijanu Ronaldu može da razmišlja o potencijalnom rivalu na žrijebu.

U Sevilji je domaćin poveo, ali je gigant iz Bavarske uspio da preokrene i dođe do velikog trijumfa rezultatom 2:1.

"Kraljevski" klub nije mogao da zamisli bolji početak utakmice-već u trećem minutu Ronaldo je postigao osmi gol protiv Јuventusa. Isko se izborio za prostor na lijevoj strani, zavrnuo povratnu na peterac, gdje je Portugalac pobjegao čuvarima i ponovo savladao Bufona.

Od tog trenutka "Stara dama" je preuzela loptu, ali sve do 20. minuta nije bilo šansi, kada je Kejlor Navas fantastičnim refleksima spasao svoj tim. Nešto kasnije je Toni Kros zatresao prečku sa 25 metara, da bi poslije promašaja Kjelinija ostalo 0:1 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme nije bilo previše uzbudljivo, iako se igralo u visokom ritmu, ali se onda dogodio 63. minutu i jedan od najljepših golova u istoriji takmičenja. Poslije greške odbrane Јuventusa i duge akcije, lopta je stigla do Danija Karvahala, on je centrirao na peterac, odakle Ronaldo hvata nestvarne makazice i ostavlja cio Torino u čudu.

Italijanski klub je bio šokiran, dva minuta kasnije je Dibala neoprezno startovao i dobio drugi žuti karton, da bi u 72. minutu Marselo ovjerio trijumf, a vjerovatno i prolaz Reala.

U drugoj utakmici dana Bavarci su bili veliki favoriti, ali su tek poslije preokreta došli do pobjede od 2:1.

Domaćin je bio bolji rival u prvih pola sata, iako je Bajern prije početka susreta važio za velikog favorita. Sevilja je bila ta koja je imala kontrolu, a u 20. minutu se Pablo Sarabija obrukao jer je promašio otvoren gol sa sedam-osam metara.

Ipak, nešto više od desetak minuta kasnije se iskupio-odlično se ubacio iza leđa odbrani, prihvatio loptu sa suprotne strane i poslao je iza Ulriha.

"Ramon Sančes Pishuan" je eksplodirao, ali je utihnuo nekoliko minuta kasnije. Akciju po lijevoj strani poveo je Rodriges, a nastavio Riberi. Francuz je želio da ubaci u kazneni prostor, lopta je na putu zakačila Hesusa Navasa dovoljno da prevari golmana Soriju i završi u mreži-1:1 na poluvremenu.