Magija Mandžukića za "iks" na poluvremenu

• 03.06.2017. 21:41

Real Madrid i Juventus sastaju se u 62. finalu Lige šampiona na Milenijum stadionu u Kardifu. Rezultat na poluvremenu je 1-1.

Juve je bio taj koji je u meč ušao nešto agresivnije i ofanzivnije, pa je prvi posla imao Kejlor Navas. Već u trećem minutu uspješno je zaustavio pokušaj Gonsala Iguaina glavom, da bi potom imao malo problema poslije pokušaja Argentinca sa distance.

Nastavila je 'Stara dama' u istom ritmu, pa nismo previše čekali na novu priliku. Ponovo je bilo opasno poslije centaršuta Marija Mandžukića, ali Navas još jednom dobro reaguje poslije šuta sa dvadesetak metara, ovoga puta Miralema Pjanića.

Real je tek u 11. minutu stigao do kaznenog prostora, odnosno gola Đanluiđija Bufona, ali samo da bi Kristijano Ronaldo razljutio navijače 'bjankonera', pošto je tražio penal poslije odgurivanja od strane Đorđa Kjelinija.

Ekipa Zinedina Zidana je tek po isteku 15. minuta preuzela kontrolu, uzela loptu i počela da nameće svoj ritam, da bi samo pet minuta kasnije stigla do vođstva.

Toni Kros je povukao kontru, prebacio loptu na desni bok do Danija Karvahala, koji zalama ka golu i šalje loptu po zemlji na ivicu kaznenog – odakle je Kristiano Ronaldo, šalje iza leđa Điđija – 1:0!

Nismo dugo čekali na odgovor šampiona Italije, svega sedam minuta – kada je Mario Mandžukić u 27. minutu postigao jedan od najljepših golova u istoriji Lige šampiona i samih finala.

Dugo je tim Masimilijana Alegrija gradio akciju, prije nego što je Miralem Pjanić pronašao Aleksa Sandra na lijevom krilu, on je prosljedio do Iguaina koji isto čini ka Mariju Mandžukiću, a Hrvat hvata spektakularan volej preko glave, na 12, 13 metara, i šalje divnu parabolu u dalji gornji ugao – 1:1!

Prvak Španije djelovao je dosta indisponirano poslije izjednačujućeg pogotka, nije mogao da smislenije šanse, dok je Juve pokušavao da napravi totalni preokret prije odlaska na odmor. Ipak, sem kornera, jednog pokušaja glavom i novog šuta sa distance – nije bilo pravih prilika kako bi se rezultat promijenio.