Magična noć u Ligi šampiona: Osam golova na Etihadu, šest na Baj Areni

• 22.02.2017. 07:29

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Monako 5:3, dok je Atletiko Madrid nadigrao Bajer 4:2 u Leverkuzenu, u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Veče za pamćenje donijelo je dva spektakularna meča u kojima su viđene fantastične akcije, briljantni pogoci, tragični ziceri, promašeni penali, sve ono što fudbal čini najvažnijom sporednom stvari na svijetu.

Siti je dobio Monako poslije dva preokreta i promašenog penala "Kneževa" pri vođstvu 2:1, a utakmicu na Etihadu su obilježili Serhio Aguero i Radamel Falkao sa po dva gola.

S druge strane, Kevin Gameiro i Antoan Grizman su izluđivali odbranu Bajera, posebno Aleksandra Dragovića koji im je bukvalno poklonio dva gola, a tačku na meč je stavio veteran Fernando Tores.

Revanš mečevi su 15. marta u Monte Karlu i Madridu.

Mančesterska "rapsodija u plavom"

Gledali smo sjajnu utakmicu u Mančesteru. Gosti su u prvih 20-ak minuta bili "aktivniji", više su napadali i prijetili protivniku. Ipak nisu imali pravih prilika, a "Građani" su u 25. minutu došli u sjajnu poziciju koju su iskoristili. Nakon asistencije Sane na pravom mjestu se našao Sterling i poslao loptu iza leđa Subašića za vođstvo domaćina.

Falkao

Ipak, Sitija trajala je samo šest minuta, a onda je na scenu stupio sjajni Falkao. Fabinjo je poslao loptu na peterac, a Falkao je poletio kroz vazduh i glavom je pospremio u mrežu za izjednačenje.

U 40. minutu Sidibe šalje dužu loptu, a Mbape bježi odbrani Sitija i tako domaćinu dodatno zagorčava život - 1:2.

Bio je to konačan rezultat prvog poluvremena, a patnja Sitija se nastavila i na početku drugog dijela. Već nakon pet minuta igre nakon pauze za Monako je dosuđen penal.

Da Monako ne ode na dva gola viška pobrinuo se Kabaljero koji jepročitao Falkaai odbranio mu šut sa 11 metara.

Osam minuta kasnije stigla je kazna za promašen penal. Sterling je imao ulogu i u ovom pogotku. Uspio je da pobjegne igračima Monaka, aonda uposlio Aguera koji matira Subašića za novo poravnanje rezultata.

Ni ova radost Sitija nije trajala dugo. Falkao se tri minuta kasnije iskupljuje za promašen penal i ponovo vraća svoj tim u vođstvo sjajnim lobom.

"Građani" su onda morali da da daju sve od sebe kako ne bi na gostovanje otišli poraženi. To su i uradili a deset minuta kasnije im se i isplatilo. Ponovo je u centru pažnje Aguero koji vraća Siti u igru i poravnava na 3:3 nakon kornera.

U 77. minutu, Siti uspijeva da preokrene rezultat i ponovo dođe u prednost. Nakon izvedenog kornera Ture prebacuje loptu do Stounsa, a ovaj je posprema u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Sane u 82. minutu nakon asistencije Aguera.

Četiri gola Atletika u mreži "apotekara"

Sjajan meč odigran je i u Njemačkoj gdje je Leverkuzen ugostio španski Atletiko Madrid. Madriđani su slavili sa 2:4.

atletiko gol

Gledajući statistiku Nijemci su se borili do samog kraja, imali su više šuteva a i držali su loptu više u svom posjedu. Gosti su u vođstvo došli već u 17. minutu. Niguez je nakon solo akcije sjajno poslao loptu iza leđa domaćeg golmana.

Samo osam minuta kasnije Grizman nakon asistencije Gameira uduplava prednost i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

Iako se 2:0 može smatrati visokom prednosšću, Nijemci nisu odustajali, a već na startu drugog poluvremena to im se isplatilo. U 48. minutu Belarabi postiže gola za domaći tim i smanjuje zaostatak.

Jedanaest minuta kasnije Madriđani dolaze do novog pogotka. Siguran sa bijele tačke bio je Gameiro.

Da bi Leverkuzen došao do drugog pogotka na utakmici pobrinuo se defanzivac Atletika Savić. On je u 68. minutu nespretno reagovao i pospremio loptu u svoju mrežu.

Konačnih 2:4 postavio je "dijete Atletika" Fernando Tores četiri minuta prije kraja regularnog dijela utakmice. Loptu je ubacio Vrsaljko a Tores je glavom poslao u mrežu.