LŠ: Real vidi četvrtfinale, nova "petarda" u Minhenu!

• 16.02.2017. 07:13

Fudbaleri Real Madrida i minhenskog Bajerna praktično su obezbjedili plasman u četvrtfinale Lige šampiona već poslije prvih mečeva.

Real je na svom stadionu savladao Napoli poslije preokreta 3:1, dok je Bajern bio još ubjedljiviji u duelu sa Arsenalom – 5:1.

Baš kao i Pari Sen Žermen protiv Barselone, španski i njemački klub ima ogromnu zalihu pred revanš mečeve i već sada su istakli kandidaturu za trofej u najelitnijem evropskom takmičenju.

Na ’Santjago Bernabeuu’ je počelo šansom Benzeme, ali je uslijedio hladan tuš kada je Lorenco Insinje iznenadio očajno postavljenog Kejlora Navasa i u osmom minutu donio vođstvo Napolitancima.

Ipak, izabranici Zinedina Zidana su, predvođeni Kristijanom Ronaldom počeli da stvaraju šanse i vrlo brzo izjednačili – strelac je bio Karim Benzema.

Gosti su nekako uspijeli da izdrže do poluvremena, ali je dvomeč riješen u prvih nekoliko minuta nastavka – prvo je Ronaldo asistirao Krosu za potpuni preokret, da bi nekoliko trenutaka kasnije Kasemiro postigao najljepši gol na utakmici.

Uhvatio fantasičan volej poslije odbitka i sa nekih 20 metara ga poslao u suprotni ugao, dok je parada Pepea Rejne samo uljepšala ovu majstoriju.

Slična utakmica viđena je i u Minhenu, gdje je jedina razlika bila u tome što Bajern nije preokrenuo, već je u uvodnoj fazi meča poveo evrogolom Arjena Robena. Holanđanin je karakterističnim udarcem "skinuo pauka" i najavio tešku noć za ’Tobdžije’.

Nije tako delovalo poslije pola sata, u trenucima u kojima se najbolji srpski sudija našao u centru pažnje. Milorad Mažić je ispravno dosudio penal za Arsenal poslije kojeg je Aleksis Sančes izjednačio, ali je neposredno poslije toga propustio da to isto učini u suprotnom kaznenom prostoru.

Na poluvrijeme se otišlo nerješenim rezultatom, a onda je bavarska mašina potpuno pregazila protivnika – Levandovski se iskupio sjajnim skokom na startu nastavka, a onda još ljepšim potezom petom asistirao Tijagu Alkantari.

Španac je nekoliko minuta kasnije kompletirao nokaut engleskog kluba i najavio novu "petardu" protiv Vengerovog tima na ’Alijanc areni’ (prošli put Arsenal takođe izgubio 5:1). Za takav ishod pobrinuo se rezervista Tomas Miler u samom finišu.

Na obije utakmice je do kraja moglo da dođe do promijene rezultata, ali će Real i Bajern biti prezadovoljni pobjedama koje nose na revanše, koji su na programu u utorak, 7. marta u Napulju, odnosno Londonu.