Liga Evrope: Lacio, Lajpcig i Marsej u četvrtfinalu

• 15.03.2018. 21:58

Fudbaleri Lacija, Marseja i Lajpciga prošli su u četvrtfinale Lige Evrope gdje su se pridružili Atletiku iz Madrida.

Lacio je slavio u Kijevu protiv Dinama rezultatom 2:0 i sa ukupnih 4:2 prošao dalje. Pogodak za vodstvo "nebeskoplavih" postigao je Lukas Leiva u 23. minuti, a konačnih 2:0 postavio je De Vrij u 83. minuti.

Marsej je na gostovanje u Bilbao kod Atletika stigao sa prednošću 3:1 iz prvog meča, a i na San Mamesu je slavio s 2:1 i na taj način rutinski prošao dalje. Pajet iz penala u 38. i Okampos u 52. minuti su doveli Marsej u vodstvo 2:0, a zatim je Vilijams u 74. minuti smanjio na konačnih 2:1.

Lajpcig je u Sankt Peterburg došao sa prednošću 2:1, a u 22. minuti Augustin je doveo njemačku ekipu u vođstvo protiv Zenita. Domaćin je izjednačio posljednjoj minuti prvog poluvremena preko Driusija, ali nije mogao doći do pogotka koji bi susret odveo u produžetak, pa je Lajpcig prošao u četvrtfinale sa ukupnih 3:2.

Sporting je u Plzenu branio 2:0 iz obračuna u Lisabonu, ali je češka ekipa uspjela da odvede susret u produžetke. Bakoš je postigao pogotke u 6. i 64. minuti za Plzen. Sporting je u 90+2. minuti mogao proći dalje, ali je Hruška odbranio penal Dostu.

Atletiko Madrid je ranije danas slavio. Izabranci Diega Simonea su nakon trijumfa u Madridu rezultatom 3:0, deklasirali Lokomotivu i u Moskvi sa 5:1.