Liga Evrope: Inter ponižen u Milanu, Sautempton se zahuktava

• 16.09.2016. 09:11

Bilo je potrebno malo vremena da fudbaleri Sautemptona „razgaze“ dijamant (romb na sredini terena sa četiri veznjaka) svog tek relativno skoro pridošlog trenera Kloda Puela. Čini se da je taj period aklimatizacije iza njih, što potvrđuje i pobjeda na startu Lige Evrope u meču sa Spartom iz Praga.

Engleski tim još uvijek nije izgubio meč na stadionu „Sent Meris“ u Evropi (uključujući i kvalifikacije), ali šta tek onda reći za skor koji ima Mustafa Rešit Akčaj, nevjerovatni trener Osmanlispora...

Ali počnimo od iznenađenja večeri... Fudbaleri Hapoel Ber Ševe pobedili su u Milanu ekipu Inter sa 2:0, u utakmici prvog kola Grupe K u Ligi Evropa. Hapoel je poveo u 54. minutu golom Migela Vitora, a konačan rezultat postavio je Buzaljo u 77. minutu.

U drugoj utakmici ove grupe, tim Sautemptona je na svom terenu pobijedio Spartu iz Praga sa 3:0. Englezi su poveli golovima Čarlija Ostina (prvi postigao iz penala, nakon nimalo suptilne rasprave sa, očigledno ranije određenim izvođačem penala Dušanom Tadićem) u prvih pola sata igre. Konačan rezultat postavio je Džej Rodrigez u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, postigavši svoj drugi gol kao rezerva u uzastopnim mečevima.

Fudbaleri Ajaksa pobijedili su u Atini Panatinaikos sa 2:1 u Grupi G. Domaći su poveli u petom minutu preko Markusa Berga, a izjednačio je Bertran Traore u 34. minutu. Pobjedu Ajaksu donio je Džajro Ridevald u 67. minutu, pošto je prethodno Davi Klasen promašio penal.

U drugoj utakmici u toj grupi Standard Lijež, koji trenira srpski trener Aleksandar Janković, odigrao je 1:1 protiv Selte.

Viljareal je kao domaćin pobijedio Cirih sa 2:1 u Grupi L, dok je u drugom meču u toj grupi Osmanlispor pobijedio Steauu sa 2:0. Trener turskog tima Mustafa Rešit Akčaj, koji je nekada radio i u Trabzonsporu i Akhisaru, tako ni u svojoj 19 utakmici u Uefinim takmičenjima nije pretrpio poraz!

Fudbaleri PAOK-a i Fiorentina odigrali su bez golova u Grupi J, dok je nešto ranije Liberec odigrao 2:2 sa Karabagom.
Šahtjor je na gostovanju pobijedio Konijaspor sa 1:0 u Grupi H, a Gent i Braga odigrali su neriješeno (1:1).

Šalke je pobijedio Nicu u Francuskoj sa 1:0 golom Abdula Babe Rahmana u 75. minutu, a u drugoj utakmici u Grupi I Krasnodar je u Austriji pobijedio Salcburg golom Žoazinja u 37. minutu.

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: Имате ријеч са Милијаном Кос (Р)

Емисија: Имате ријеч са Милијаном Кос (Р)

• 13:55 Вијести

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)