LE: Zvezda bez problema s Florijanom, Mladost nemoćna u debiju

• 30.06.2017. 07:42

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su sinoć Florijanu na svom terenu sa 3:0, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Strijelci u Beogradu bili su Ričmond Boaći iz penala u nadoknadi poluvremena i u 89. minutu, te Slavoljub Srnić u 78. minutu.

Zvezda je bila bolja, a posao joj je olakšan pred poluvrijeme, kada je isključen fudbaler gostiju Enco Ruis, koji je napravio penal.

Florijana je u devetom minutu mogla do prednosti, kada je Abraham Frimpong pogriješio, a Injasio Varela je šutirao sa više od 30 metara, ali je pogodio stativu.

Pošto je Boaći bio siguran u realizaciji penala, Zvezda je u drugom poluvremenu imala priliku i za ubjedljiviju prednost, ali se Florijana dobro branila do samog finiša.

Srnić i Boaći su pred kraj utakmice iskoristili greške golmana Florijane Džastina Hejbera i postavili konačnih 3:0 za ubedljivu prednost Zvezde pred revanš.

Utakmicu na stadionu "Rajko Mitić" gledalo je, kako je saopšteno, 19.823 gledalaca, od čega dvadesetak navijača Florijane.

Drugi od tri kluba iz Srbije u ovom takmičenju, Mladost iz Lučana, ubjedljivo je poražena od Intera iz Bakua sa 3:0 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ovo je bila prva utakmica Mladosti u evropskim takmičenjima. Međutim, porazom od Intera ekipa Nenada Milovanovića najvjerovatnije se oprostila od daljeg učešća u kvalifikacijama.

Gosti iz Azerbejdžana došli su do prednosti u 23. minutu kada je strijelac bio Skarlatače. Do drugog gola se nije čekalo puno, pošto je isti igrač u 41. minutu povisio na 2:0.

Pokušavao je trener Milovanović sa izmjenama, ali one nisu urodile plodom. Štaviše, Mladost je primila još jedan gol, kada je u 75. minutu Alijev postavio konačnih 3:0.