LE: Vojvodina eliminisana, u revanšu u Slovačkoj poražena 2:0

• 06.07.2017. 22:09

Fudbaleri Vojvodine eliminisani su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su danas u gostima izgubili od slovačkog Ružomberoka sa 0:2.

U prvom meču, odigranom prije nedjelju dana u Novom Sadu, Vojvodina je slavila sa 2:1, ali joj ta pobjeda nije bila dovoljna za prolaz dalje.

Ružomberok je poveo u 67. minutu autogolom Nikole Kovačevića, a trijumf domaće ekipe potvrdio je Jan Maslo pogotkom u 87. minutu.

Utakmica je počela u nešto sporijem ritmu, a prvu priliku na utakmici imala je Vojvodina u sedmom minutu. Dušan Jovančić je nakon kratkog driblinga i dobrog proigravanja Filipa Malbašića sa desne strane snažno šutirao sa oko 16 metara, ali je Matuš Macik "paradom" zaustavio njegov udarac.

Kako je vrijeme prolazilo, tako je Ružomberok preuzimao inicijativu na punom stadionu "Pod Čebratom", ali je Vojvodina dobro igrala u odbrani i domaćin nije uspijevao da ozbiljnije ugrozi gol Emila Rockova.

Ružomberok je u 27. minutu imao solidan pokušaj poslije loše procjene golmana gostiju Rockova. Lopta ja nakon kornera s lijeve strane preletjela Rockova i došla do Jana Masla, ali je ovaj glavom prebacio gol.

Vojvodina je znatno ofanzivnije počela drugo poluvrijeme, a idealnu priliku u 53. minutu propustio je Filip Malbašić.

Nemanja Subotić je kroz odbranu Ružomberoka odlično uposlio Malbašića koji je ostao sam ispred golmana Macika, ali je dao prejak for i potom uspeo samo da potkači loptu i pošalje je u gol-aut.

Domaćin je, kao i u prvom dijelu utakmice, postepeno preuzimao inicijativu, a do gola su stigli u 67. minutu. Poslije trećeg uzastopnog prekida s lijevog boka i još jednog oštrog centaršuta, mladi štoper Vojvodine Nikola Kovačević je loše reagovao i loptu koja je išla pored gola proslijedio u mrežu Rockova.

Ružomberok je u nastavku susreta bio bolji rival, a do drugog gola je stigao u 87. minutu. Poslije prekida s lijevog boka gol je postigao Maslo glavom.

Slovačka ekipa će u narednom kolu igrati protiv norveškog Brana.